Dostali pomoc dzięki akcji “Gwiazdka dla potrzebującego”

0

Komplety pościeli, kołdry, poduszki, koce, ręczniki, czapki i rękawiczki zebrano w ramach akcji „Gwiazdka dla potrzebującego”. W środę, 13 stycznia w siedzibie Caritas w Sandomierzu dary zostały przekazane tym, którzy potrzebują wsparcia. 

Dary trafiły do sześciu placówek z diecezji sandomierskiej, które całodobowo zajmują się osobami potrzebującymi wsparcia. Są to domy pomocy społecznej, schronisko dla bezdomnych kobiet, domy dziecka oraz dom dla niepełnosprawnych umysłowo chłopców. Część darów pozostanie w magazynie sandomierskiej Caritas na wypadek trudnych sytuacji losowych.

Ofiarodawcami były przede wszystkim osoby prywatne. Zanosiły one przedmioty do proboszczów, ci zawozili je do Caritas.

Zbiórka została zorganizowana z inicjatywy biskupa sandomierskiego Krzysztofa Nitkiewicza. Ordynariusz podkreślił, że cieszy go tak duży odzew na apel o pomoc. – Pomysł akcji narodził się spontanicznie przed świętami Bożego Narodzenia. Na jej przygotowanie mieliśmy zaledwie półtora tygodnia. Efekt pokazuje, że ludzie są gotowi do tego, żeby pomagać innym – powiedział biskup Nitkiewicz.

Wśród obdarowanych jest Dom Pomocy Społecznej w Irenie w powiecie stalowowolskim, prowadzony przez Zgromadzenie Sióstr Opatrzności Bożej. W placówce tej przebywa 80 kobiet chorych psychicznie. – Akcja świadczy o tym, że są osoby o szlachetnych, dobrych sercach. Za pomoc odwdzięczymy się modlitwą. Nasze mieszkanki na pewno dowiedzą się, że są ludzie, którzy o nich myślą. Wiele podopiecznych nie ma kontaktu ze swoimi rodzinami, tym bardziej ucieszą się z tego, że ktoś o nich pamięta – zaznaczyła siostra Grażyna Swoboda z DPS w Irenie.

O dużej wdzięczności mówiła  także siostra Teresa Bezła. Jej zgromadzenie – Sióstr Służebniczek Najświętszej Maryi Niepokalanie Poczętej prowadzi w Tarnobrzegu-Mokrzyszowie placówkę dla 72 chłopców niepełnosprawnych intelektualnie. – Pomoc odciąży nasz budżet. Dary bardzo się przydadzą. Chłopcy na pewno będą ze wszystkiego korzystać – zapewniła zakonnica.

Siostra Elżbieta Kot ze Zgromadzenia Sióstr Franciszkanek Rodziny Maryi prowadzącego w Ostrowcu Świętokrzyskim dwa domy dziecka powiedziała, że otrzymane wsparcie wykorzystane zostanie również jako część wyprawek dla podopiecznych, którzy się usamodzielniają, a nie mogą liczyć na wsparcie rodziny.

Każda z sześciu placówek otrzymała również zestawy środków czystości, które jedna z firm przekazała Caritas Diecezji Sandomierskiej.

Kolejną akcję pomocy biskup Krzysztof Nitkiewicz planuje na Wielkanoc. Będzie to zbiórka owoców.

Udostępnij
Subskrybuj
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Zostaw komentarz!x
()
x