Dostawczy ford zderzył się z autobusem! Sześciu pasażerów szpitalu!

0

W autobus komunikacji miejskiej wjechał kierowca forda transita. Do szpitali w Stalowej Woli i Nisku przewieziono sześciu pasażerów autobusu. Kierujący pojazdami byli trzeźwi. Ruch na tym odcinku drogi odbywał się wahadłowo, a kierowali nim policjanci.

Do wypadku doszło tuż po godz. 13.30 w Stalowej Woli na ulicy Energetyków w ciągu drogi krajowej nr 77 (relacji Stalowa Wola-Nisko). Z dotychczasowych wstępnych ustaleń wynika, że na prostym odcinku drogi 30-letni kierowca forda transit zasłabł za kierownicą, zjechał na przeciwny pas ruchu i czołowo zderzył się z  autobusem komunikacji miejskiej marki MAN, którym kierował 62-letni mężczyzna. Sześciu pasażerów autobusu trafiło do szpitali w Stalowej Woli i Nisku.

Droga została zablokowana. Po zakończonej akcji ratunkowej policjanci wprowadzili ruch wahadłowy i kierowali nim. Badanie stanu trzeźwości wykazało, że kierowcy samochodów byli trzeźwi. Policjanci przeprowadzili oględziny, zabezpieczyli ślady, wykonali dokumentację fotograficzną, ustalili świadków zdarzenia. Czworo rannych pasażerów  autobusu po udzielonej pomocy w szpitalu zostało zwolnionych, natomiast 30-latek ze Stalowej Woli i 18-letnia mieszkanka Niska pozostali na dalszym leczeniu.

Od godz. 16 ruch na ulicy Energetyków odbywał się już bez utrudnień. Policjanci ze Stalowej Woli prowadzą w sprawie wypadku postępowanie, które wyjaśni przyczyny i okoliczności zdarzenia.

Źródło; Policja

Podziel się:

Komentarze są wyłączone.