Dotarli na kraniec Europy

0

W podróży spędzili prawie miesiąc, pokonując 10 tysięcy kilometrów i odwiedzając po drodze kilkanaście krajów. Uczestnicy wyprawy Road Trip Bus, której patronował „Tygodnik Nadwiślański” wrócili do Staszowa. Specjalnie dla naszych czytelników opowiadają o wrażeniach i przygodach, bez których nie mogło się obyć na trasie.

Pod koniec lipca Wojtek Grabowski, Kasia Kosowska, Monika Gała, Marce­lina Kraj, Alicja Zdeb i Maciej Wasiak, wyruszyli na wakacyjny wypad 21-letnim busem, pomalowanym i oklejonym kolo­rowymi banerami. Nie byłoby w tym nic nadzwyczajnego, gdyby nie fakt, że szóstka młodych uczestników wyprawy przejechać chciała cały kontynent. Metę przedsięwzię­cia wyznaczyli sobie na Gibraltarze!

bus

Zanim jednak postawili stopy na cha­rakterystycznym cyplu, z którego widać już Afrykę i który stał się jedyną w Europie ostoją małp, przez kilka tygodni peregryno­wali po najciekawszych zakątkach starego kontynentu. Pierwszym przystankiem na ich trasie były Czechy. Uczestnicy wyprawy odwiedzili m.in. Ołomuniec, Brno i Jaski­nie Punkvy, których podziemne korytarze zwiedza się, płynąc łodziami.

To było jedno z najpiękniejszych miejsc widzianych przez nas podczas wyprawy – mówi W. Grabowski. – Naprawdę coś wy­jątkowo godnego polecenia.

W Austrii załoga Road Trip Bus spacero­wała po Wiedniu, a później zawitała do słyn­nego opactwa w Melku. W Mödling młodzi staszowianie trafili na lokalne święto wina. (rs)

Więcej w aktualnym papierowym wydaniu TN.

bus2

Share.

Comments are closed.