reklama
reklama
Dożynkowy festyn przed Zamkiem Tarnowskich w Tarnobrzegu [zdjęcia] - Tygodnik Nadwiślański
czwartek, 6 października
reklama

Dożynkowy festyn przed Zamkiem Tarnowskich w Tarnobrzegu [zdjęcia]

2
1 z 10

W Tarnobrzegu, w scenerii Paku Dzikowskiego, odbyły się miejskie dożynki. Impreza stała się też okazją do kilku innych uroczystości – złożenia kwiatów pod tablicą upamiętniającą ochotników dzikowskich 1920 i nagrodzenia najładniejszych ogrodów działkowych w mieście. Nie zabrakło też koncertów i wieńczącej imprezę zabawy tanecznej.

W miejskich dożynkach miały wziąć udział wszystkie tarnobrzeskie osiedla, ale większość z nich zdecydowała się na zorganizowanie własnych imprez. Ostatecznie na scenie wystawiono trzy wieńce dożynkowe.

Licznie zgromadzona w parku publiczność mogła, przy piwie z Browaru Tarnobrzeg, wysłuchać występów dożynkowej grupy wokalnej z Zakrzowa i „Dzikowianek”, a także podziwiać koncerty „Ocicanek”, Miejskiej Orkiestry Dęte i ukraińskiej Orkiestry Roksolana z Kremenczuka. Występ studenckiej orkiestry z Ukrainy śmiało można nazwać wydarzeniem, bowiem młode instrumentalistki zaprezentowały autentycznie mistrzowski kunszt muzyczny, co zostało docenione i owacyjnie przyjęte przez tarnobrzeżan.

Po koncertach, na dziedzińcu zamku odbyła się zabawa taneczna do muzyki serwowanej przez didżeja.

1 z 10

2 komentarze