Dramatyczna sytuacja DPS-u w Pęcławicach Górnych. Większość pensjonariuszy zakażonych koronawirusem (nowe informacje) - Tygodnik Nadwiślański
Reklama

Dramatyczna sytuacja DPS-u w Pęcławicach Górnych. Większość pensjonariuszy zakażonych koronawirusem (nowe informacje)

0

Wyjątkowo trudne chwile przeżywa Dom Pomocy Społecznej w Pęcławicach Górnych w gminie Bogoria. U 41 jego pensjonariuszy potwierdzono zakażenie koronawirusem. Choruje również duża część personelu.

Osoby zakażone zostały odizolowane od zdrowych. W placówce jest jednak poważny problem z kadrą pracowniczą. Na początku tygodnia pojawiła się informacja, ze dodatni wynik testu na koronawirusa potwierdzono u 17 członków personelu DPS.

– Próbowaliśmy skierować tam do pomocy część pracowników z placówek oświatowych. Chodziło głównie sprzątanie pomieszczeń, w których przebywają osoby zdrowe. Szkoły teraz pracują w systemie zdalnym, więc można było tego rodzaju zastępstwo zorganizować, ale ostatecznie trwało to krótko, bo – nie ukrywam – były duże obawy wśród tych, którzy poproszeni zostali o pracę w Pęcławicach – mówi Marcin Adamczyk, wójt gminy Bogoria. – W niedzielę sytuacja kadrowa powinna się już trochę poprawić, bo paru osobom z personelu DPS kończy się kwarantanna.

Jak dodaje wójt, nie było do tej pory potrzeby hospitalizowania żadnego z zakażonych pensjonariuszy.

– U kilku osób wystąpiła gorączka, ale jak na razie wszyscy leczeni są w placówce – zaznacza Marcin Adamczyk.

W DPS w Pęcławicach przebywa aktualnie 64 pensjonariuszy. U 23 wynik testu na koronawirusa wyszedł negatywny.

Fot. R. Staszewski

Udostępnij

Możliwość dodawania komentarzy nie jest dostępna.