Druhowie z gminy Dwikozy otrzymali nowy sprzęt - Tygodnik Nadwiślański
Reklama

Druhowie z gminy Dwikozy otrzymali nowy sprzęt

0

Jednostki Ochotniczej Straży Pożarnej w Słupczy i Szczytnikach w gminie Dwikozy otrzymały zestaw hydrauliczny do ratownictwa technicznego. Sprzęt będzie wykorzystywany podczas akcji związanych ze zdarzeniami  drogowymi.

Uroczyste przekazanie zestawów odbyło się przed remizą w Słupczy. Uczestniczyli w nim: poseł Marek Kwitek, komendant powiatowy Państwowej Straży Pożarnej w Sandomierzu st. kpt. Piotr Krytusa, wiceprezes Zarządu Oddziału Powiatowego Związku Ochotniczych Straży Pożarnych Waldemar Maruszczak, komendant gminny tego związku Igor Przyłucki, druhowie z gminy Dwikozy oraz  mieszkańcy.

Sprzęt będzie wykorzystywany wtedy, gdy na przykład uczestnik wypadku jest uwięziony w samochodzie i trzeba go stamtąd uwolnić. Zestawy narzędzi hydraulicznych trafiły do jednostek Ochotniczych Straży Pożarnych  będących w systemie ratowniczo- gaśniczym.

Zobacz także:
– Sandomierz będzie miał strategię promocji. Co z niej wyniknie?
– Tarcza Finansowa – firmy z powiatu sandomierskiego z największym wsparciem
– Budowa galerii w Tarnobrzegu ruszy w tym roku? [W najnowszym numerze]

Obecnie wszystkie jednostki OSP z terenu powiatu sandomierskiego będące w systemie KSRG posiadają na swoim wyposażeniu zestawy narzędzi hydraulicznych. Przedkłada się to na bezpieczeństwo naszego powiatu –  podkreślił st. kpt. Andrzej Włodarczyk, zastępca  komendanta powiatowego PSP w Sandomierzu.

Udostępnij

Możliwość dodawania komentarzy nie jest dostępna.