Drukował pieniądze na domowej drukarce

0

Niżańscy policjanci zatrzymali mężczyznę podrabiającego banknoty na domowej drukarce. W domu 37-latka funkcjonariusze zabezpieczyli komputer i drukarkę.

W ubiegły czwartek około godz. 17, dyżurny niżańskiej komendy został telefonicznie powiadomiony  o mężczyźnie, który w barze w Rudniku nad Sanem zapłacił za jedzenie podrobionym banknotem o nominale 100 złotych. Gdy otrzymał resztę w bilonie, oddalił się. W wyniku podjętych przez funkcjonariuszy czynności został szybko zatrzymany w Krzeszowie. Podczas przeszukania 37-letniego mieszkańca Lipin Dolnych, policjanci ujawnili kolejne 3 fałszywe banknoty stuzłotowe. Początkowo mężczyzna tłumaczył, że otrzymał je od pracodawcy. Jednak w trakcie przesłuchania przyznał, że wcześniej kilkakrotnie płacił podrobionymi pieniędzmi w swojej okolicy. Przyznał się także do ich wydrukowania. Policjanci w jego domu zabezpieczyli komputer i drukarkę służącą do przestępstwa.

Mężczyzna usłyszał zarzuty podrabiania banknotów i wprowadzania ich do obiegu. Prokuratura Rejonowa w Nisku zastosowała wobec niego środek zapobiegawczy w postaci policyjnego dozoru.

Źródło: Policja

Podziel się:

Komentarze są wyłączone.