Dwa wypadki na drogach. Dwie ofiary śmiertelne

0

Do dwóch tragicznych w skutkach wypadków drogowych doszło w przeciągu czterech dni na drogach powiatów stalowowolskiego i niżańskiego. Zginęły dwie osoby, jedna zmarła w szpitalu.

25 października ok. godz. 7 rano pędzący z szybkością 170 km/h samochód marki BMW wypadły z drogi wojewódzkiej nr 872 Nisko – Bojanów tuż przed miejscowością Przyszów Kliny. Z ustaleń policji wynika, że kierujący pojazdem 26-letni mężczyzna stracił panowanie nad kierownicą. Uderzenie w drzewo było tak silne, że z pojazdu wypadł silnik i stanął w płomieniach. Z pięciu osób w wieku 20-29 lat, które wracały z dyskoteki, dwie ciężko ranne zabrał do Rzeszowa helikopter lotniczego pogotowia ratunkowego, troje młodych ludzi pogotowie ratunkowe przewiozło do Specjalistycznego Szpitala Powiatowego w Stalowej Woli. Pomimo wysiłków lekarzy 29-letni mieszkaniec miejscowości Stany w gm. Bojanów zmarł kilka godzin po przewiezieniu do szpitala.

W czwartek na drodze Nisko – Leżajsk w miejscowości Wolina samochód marki alfa romeo zderzył się z tirem. Śmierć na miejscu poniosły dwie osoby z Ulanowa podróżujące samochodem osobowym: 58-letnia kobieta i 61-letni mężczyzna.  Do wypadku doszło po godz. 8, w porze natężonego ruchu na DK 77. Ze wstępnych ustaleń policji wynika, że kierowca jadącego od strony Rudnika nad Sanem samochodu alfa romeo na zakręcie zjechał nagle na przeciwny pas jezdni i czołowo zderzył się z nadjeżdżającym samochodem ciężarowym renault, którym kierował 22-letni mężczyzna z Krzcin. Według informacji z niżańskiej policji, Alfa otarła się o dostawczego fiata dolbo, prowadzonego przez 45-letniego kierowcę z Jeżowego, i odbiła się do tira. Kierowcom ciężarówki i fiata nie się nie stało. Policja informuje, że obaj mężczyźni byli trzeźwi.

Na miejsce zdarzenia została wezwana policja, cztery zastępy straży pożarnej oraz dwa zespoły Ratownictwa Medycznego z Niska i Krzeszowa, a także prokurator i biegły sądowy. Droga krajowa nr 77 była zablokowana do godzin popołudniowych. Policjanci kierowali cały ruch samochodowy na objazd przez miejscowości Zarzecze – Ulanów – Przędzel. (pen)

wypadek pod niskiem-1

Tragiczny wypadek pod Niskiem.

Share.

Comments are closed.