Dwa wypadki obok siebie na drodze krajowej nr 9. 35-latek bez uprawnień, jego rówieśniczka miała ponad 3 promile [zdjęcia] - Tygodnik Nadwiślański
środa, 25 maja
reklama

Dwa wypadki obok siebie na drodze krajowej nr 9. 35-latek bez uprawnień, jego rówieśniczka miała ponad 3 promile [zdjęcia]

1
1 z 4

Do nietypowej kumulacji wydarzeń drogowych doszło wczoraj na drodze krajowej nr 9 w powiecie opatowskim. Najpierw doszło tam do zderzenia 3 pojazdów, gdzie sprawca miał zatrzymane uprawnienia do kierowania pojazdami. Podczas wykonywania czynności przez policjantów w pobliżu zdarzenia doszło do kolejnego wypadku, a kierująca autem kobieta była kompletnie pijana.

Wczoraj około godziny 13.30 dyżurny opatowskiej jednostki odebrał zgłoszenie o zdarzeniu drogowym w Sadowiu. Na miejscu policjanci ustalili, że podróżując krajową „9”, 35-latek kierujący osobowym oplem nie zachował należytej ostrożności i uderzył w tył poprzedzającego go volkswagena, kierowanego przez 42-latka z gminy Sadowie, który zamierzał skręcić w lewo na stację paliw. Siła uderzenia spowodowała przemieszczenie się volkswagena na przeciwległy pas ruchu, gdzie zderzył się z osobowym renaultem kierowanym przez 38-latka z powiatu ostrowieckiego. Badanie alkomatem wykazało, że wszyscy uczestnicy zdarzenia byli trzeźwi. Nie odnieśli również żadnych obrażeń. W trakcie czynności wyszło jednak na jaw, że kierujący oplem posiada aktywny zakaz prowadzenia wszelkich pojazdów mechanicznych orzeczony wyrokiem Sądu Rejonowego w Opatowie, a samochód, którym podróżował nie był dopuszczony do ruchu. Dodatkowo od tego kierującego została pobrana krew do badań na zawartość środków psychoaktywnych. O jego dalszym losie zdecyduje sąd.

To jednak nie koniec przygód na tym odcinku drogi krajowej nr 9. W trakcie wykonywania czynności na miejscu kolizji drogowej policjanci zauważyli jadący od strony Ostrowca Świętokrzyskiego osobowy renault, który zjechał do rowu. Funkcjonariusze podbiegli do pojazdu aby udzielić pomocy poszkodowanym. Okazało się, że za kierownicą siedziała 35-latka z gminy Ćmielów, która nie odniosła żadnych obrażeń. Jednak badanie alkomatem wykazało, że ma swoim organizmie ponad 3 promile alkoholu. Kobieta straciła już prawo jazdy. Sprawa będzie miała swój finał w sądzie.

1 z 4

Jeden komentarz

  1. obsluga lochu na

    Do lochu z nimi!!! Ponadto zabrać prawo jazdy dożywotnio, skonfiskować samochody, obarczyć kosztami za uszkodzenia, skierować na wojnę do Ukrainy walczyć z sowietami.

Zostaw odpowiedź