Dwa zwycięstwa KTS-u Enea Siarkopol Tarnobrzeg na inaugurację [zdjęcia]

10:33, 28.09.2020 KR

KTS Enea Siarkopol Tarnobrzeg udanie rozpoczął zmagania w Ekstralidze Kobiet. Podopieczne Zbigniewa Nęcka pokonały w ubiegły weekend drużyny z Luzina oraz Wrocławia.

W sobotę Elizabeta Samara, Julia Ślązak i Kinga Stefańska pokonały zawodniczki GOSRIT ENERGA MAR-BRUK ZRB Luzino 3:0. Najwięcej problemów tenisistkom KTS-u sprawiła Maja Miklaszewska, która w pojedynku z Elizabetą Samarą "urwała" dwa sety. Z kolei pojedynek z Nurivą Zhaludok był dla Julii Ślązak debiutem w barwach tarnobrzeskiego klubu.

KTS Enea Siarkopol Tarnobrzeg - GOSRIT ENERGA MAR-BRUK ZRB Luzino 3:0

Elizabeta Samara - Maja Miklaszewska 3:2 (8:11, 11:5, 8:11, 11:1, 11:4)

Julia Ślązak - Nuriva Zhaludok 3:0 (12:10, 11:4, 11:4)

Kinga Stefańska - Katarzyna Płotka 3:1 (11:4, 12:10, 5:11, 11:4)

Natomiast we wczorajszym spotkaniu nasze zawodniczki zrewanżowały się AZS-owi UE Wrocław za porażkę w ubiegłym sezonie. Han Ying gładko, w trzech setach pokonała Katarzynę Węgrzyn i Natalię Bajor, z kolei Elizabeta Samara 3:1 wygrała swój mecz na Natalią Bajor. Porażkę 2:3 z Anną Węgrzyn zaliczyła jedynie Julia Ślązak. Całe spotkanie zakończyło się wynikiem 3:1.

KTS Enea Siarkopol Tarnobrzeg - AZS UE Wrocław 3:1

Han Ying - Katarzyna Węgrzyn 3:0 (11:8, 11:9, 11:5)

Elizabeta Samara - Natalia Bajor 3:1 (11:4, 10:12, 11:9, 11:8)

Julia Ślązak - Anna Węgrzyn 2:3 (4:11, 5:11, 11:9, 11:9, 6:11)

Han Ying - Natalia Bajor 3:0 (11:2, 11:4, 11:4)

Kolejne spotkanie KTS rozegra w najbliższą środę. Przeciwnikiem podopiecznych Zbigniewa Nęcka będą tenisistki JKTS Jastrzębia Zdrój.