Dwa zwycięstwa KTS-u Enea Siarkopol Tarnobrzeg na początek drugiej rundy Ekstraklasy Kobiet - Tygodnik Nadwiślański
Reklama

Dwa zwycięstwa KTS-u Enea Siarkopol Tarnobrzeg na początek drugiej rundy Ekstraklasy Kobiet

0

Zawodniczki KTS-u Enea Siarkopol Tarnobrzeg udanie rozpoczęły rundę rewanżową w Ekstraklasy Kobiet w tenisie stołowym. Podopieczne Zbigniewa Nęcka pokonały najpierw KU AZS UE Wrocław, a później SKTS Sochaczew. Tuż przed inauguracją II rundy klub przedłużył umowę sponsorską z firmą “Enea”.

To był udany weekend dla naszych tenisistek, które po dłuższej przerwie powróciły do ligowych zmagań. Zawodniczki KTS-u Enea Siarkopol Tarnobrzeg zmierzyły się najpierw w piątek na wyjeździe z KU AZS UE Wrocław. Gospodarz po pierwszej części rywalizacji zajmował drugie miejsce w tabeli, tuż za KTS-em, co zwiastowało ciekawy pojedynek. I rzeczywiście emocji nie zabrakło. Dopiero w ostatnim pojedynku Viktoria Pavlovich pokonała Natalię Bajor 3:2 i zapewniła zwycięstwo drużynie z Tarnobrzega 3:2.

Z kolei w niedzielę zawodniczki Zbigniewa Nęcka zmierzyły się w tarnobrzeskiej hali MOSiR z SKTS-em Sochaczew, który obecnie także znajduje się w czołówce tabeli Ekstraklasy Kobiet. Tu również wiele się działo, a do rozstrzygnięcia rywalizacji ponownie potrzeba było pięciu pojedynków. Niestety podczas swojego spotkania Elizabetha Samara doznała kontuzji pleców i była zmuszona skreczować. Na szczęście ostatni mecz znów wygrała Viktoria Pavlovich, tym razem gładko pokonując Magdalenę Sikorską 3:0 i dając swojej ekipie zwycięstwo 3:2.

Dziś nasze tenisistki rozegrają już trzeci mecz w II rundzie. Przeciwnikiem zawodniczek Zbigniewa Nęcka będzie kolejna drużyna z czołówki, Bebetto AZS UJD Częstochowa. Początek spotkania pod Jasną Górą o godz. 17:00.

Zobacz także:
– Uwaga kierowcy. Fatalna sytuacja na drogach! [zdjęcia]

Kilka dni przed rozpoczęciem drugiej rundy ogłoszono kontynuację współpracy pomiędzy KTS-em i firmą Enea. To bardzo ważne wsparcie w kontekście walki o jubileuszowe, 30. mistrzostwo Polski oraz dalszej przyszłości.

Cieszymy się ze współpracy z tak wyjątkowym klubem, jakim jest KTS Enea Siarkopol Tarnobrzeg. Dzięki niej kontynuujemy nasze zaangażowanie we wspieranie profesjonalnego sportu i sponsoring najwyższej klasy mistrzowskich klubów na całym świecie. Wygrane mecze oraz zdobyte przez KTS medale na polskiej i europejskiej arenie sportowej, konsekwentnie wzmacniają międzynarodową rozpoznawalność naszej firmy. Dziękując tenisistkom za ich wysiłek i dostarczane emocje sportowe, życzymy dalszych sukcesów oraz realizacji wszystkich planów w nowym sezonie – powiedział Bogusław Rybacki, prezes Enea Połaniec.

Celem w 2021 roku jest jubileuszowy 30. tytuł mistrzyń Polski i to priorytet w polskich występach. Indywidualne występy naszych zawodniczek są podporządkowane właśnie temu wyzwaniu. Jesienią czeka nas kolejna edycja Ligi Mistrzyń, a wcześniej – w co gorąco wierzymy – udział w letnich Igrzyskach Olimpijskich w Tokio – mówił trener Zbigniew Nęcek.

Enea nadal będzie wspierać tenisistki stołowe z Tarnobrzega

Udostępnij

Możliwość dodawania komentarzy nie jest dostępna.