reklama
reklama
Dwie kobiety oszukane metodą "na blika". Straciły sporo pieniędzy - Tygodnik Nadwiślański
czwartek, 6 października
reklama

Dwie kobiety oszukane metodą „na blika”. Straciły sporo pieniędzy

0

Dwie mieszkanki powiatu niżańskiego straciły w ostatnim czasie pieniądze po tym, jak zostały oszukane metodą „na blika”.

W minionym tygodniu, oszust, podszywając się pod pokrzywdzoną, wysyłał wiadomości do jej znajomych i rodziny prosząc o pilną pomoc finansową. W treści wysyłanych wiadomości informował, że potrzebuje pilnie gotówki. Najczęściej zdarza się tak, że kiedy pokrzywdzony zdecyduje się przesłać kod, ale chce się upewnić i zadzwonić, oszust  blokuje możliwość nawiązania połączenia. Taka sytuacja powinna wzbudzić nasze podejrzenie. Jeżeli nie chcemy stracić swoich oszczędności, zastanówmy się zanim prześlemy swój kod BLIK komukolwiek. Po kilkaset złotych straciły w ostatnich tygodniach dwie mieszkanki powiatu niżańskiego podczas nieostrożnych zakupów.

Zobacz także:
Kibice Siarki zbierają na… pociąg. Sprawdź o co chodzi!

Pierwsza z nich dokonała przelewu środków w wysokości ponad 400 złotych na konto bankowe sprzedającego po czym kontakt z nim się urwał. Kolejna, udostępniła swój kod blik w wyniku czego oszust wypłacił z jej konta gotówkę w kwocie 800 złotych.

Zostaw odpowiedź