Dwóch pijanych w dwie minuty

0

Dzisiejszego ranka policjanci z Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Powiatowej Policji w Sandomierzu  podczas służby w miejscowości Dwikozy w kilka minut zatrzymali dwóch nietrzeźwych kierujących.

Obaj mężczyźni prowadząc swoje pojazdy mieli około promila alkoholu w swoich organizmach, teraz ich sprawami zajmie się sąd.Funkcjonariusze z sandomierskiej drogówki pełniąc służbę na terenie miejscowości Dwikozy, w krótkich odstępach czasu zatrzymali dwóch nietrzeźwych użytkowników dróg. Pierwszy z nich, 37-letni mężczyzna kierował samochodem marki Volkswagen. Podczas badania stanu trzeźwości urządzenie wykazało ponad promil alkoholu w jego organizmie. W trakcie wykonywania czynności z 37-latkiem, mundurowi zauważyli kolejnego kierowcę, którego tor jazdy wskazywał, iż może znajdować się pod działaniem alkoholu. Przypuszczenia policjantów potwierdziły się. Okazało się, że 30-latek kierujący Iveco miał niemal promil alkoholu w swoim organizmie.
Nietrzeźwym kierującym samochodami zatrzymano prawa jazdy. O ich dalszym losie zdecyduje sąd.

Apelujemy!

Nietrzeźwi użytkownicy dróg: kierujący pojazdami, a także rowerzyści i piesi to realne zagrożenie w ruchu drogowym. Prowadząc pojazd pod wpływem alkoholu stanowisz zagrożenie dla życia i zdrowia własnego oraz innych. Jeśli masz wątpliwości co do swojego stanu trzeźwości, zawsze możesz poddać się badaniu na własną prośbę w jednostce Policji.

Źródło: Policja

Share.

Comments are closed.