reklama
Dzień Dobry TVN na Festiwalu Filmów – Spotkań Niezwykłych w Sandomierzu - Tygodnik Nadwiślański
wtorek, 16 sierpnia
reklama

Dzień Dobry TVN na Festiwalu Filmów – Spotkań Niezwykłych w Sandomierzu

0

Od poniedziałku, 27 czerwca, do niedzieli, 3 lipca, w Sandomierzu odbywa się 19. edycja Festiwalu Filmów – Spotkań Niezwykłych. O tym, dlaczego warto się na niego wybrać, oraz jakie atrakcje czekają jeszcze na gości imprezy mówili dziś w programie śniadaniowym telewizji TVN Katarzyna Kubacka-Seweryn, organizatorka i pomysłodawczyni festiwalu, a także Maja Ostaszewska i Andrzej Seweryn.

Ideą wydarzenia jest wprowadzanie młodych ludzi w świat filmu, ale nie tylko. – Co roku pokazujemy dzieciom ważne filmy, organizujemy warsztaty filmowe, które w tym roku prowadzi Dorota Kędzierzawska. Wprowadzamy je też w świat literatury. O 14.30 pociąg do literatury zawiezie dzieciaki do Ogrodów Długosza. Od lat podczas festiwalu czytamy dzieciom – mówi K. Kubacka-Seweryn. Co jeszcze przed nami w ten ostatni festiwalowy weekend? – Będzie spotkanie o pani Szymborskiej, będą również spotkania poświęcone twórczości pana Myśliwskiego czy pani Rejkowskiej – dodaje A. Seweryn.

Maja Ostaszewska, tegoroczna laureatka nagrody Kamień Optymizmu dla Aktorki Niezwykłej, podczas porannego programu w TVN mówiła też o roli, jaką ma do odegrania sztuka w niełatwym popandemicznym świecie. – Nie można się skupiać na swojej niezwykłości, trzeba tylko robić swoje. Mamy piękne zawody, które kochamy, mamy to szczęście, że poprzez sztukę możemy dotykać ważnych tematów. Kto, jeśli nie artyści, którzy mają dar otwierania ludzki serc i głów, powinien angażować się w ważne sprawy – przekonywała aktorka.

Dzisiejsze Dzień Dobry Wakacje TVN i całą rozmowę o Festiwalu Filmów – Spotkań Niezwykłych możecie zobaczyć tutaj:

https://dziendobry.tvn.pl/gwiazdy/19-edycja-festiwalu-filmow-spotkan-niezwyklych-dlaczego-warto-sie-na-niego-wybrac-5773257

 

 

Możliwość dodawania komentarzy nie jest dostępna.