reklama
Dziś kolejny protest rolników. Szykują się blokady wielu dróg! - Tygodnik Nadwiślański
sobota, 13 sierpnia
reklama

Dziś kolejny protest rolników. Szykują się blokady wielu dróg!

0

W środę, 21 października, w wielu miejscach kraju producenci rolni protestować będą przeciwko zapisom nowelizacji ustawy o ochronie zwierząt. Akcję organizuje Agrounia. Od godziny 10 mogą być problemy z przemieszczaniem się głównymi drogami regionu.

Długa kolumna aut i traktorów wyruszyć ma między innymi z Maruszowa w gminie Ożarów, trasą nr 79 w kierunku Lipska, gdzie zawróci i ponownie będzie przemieszczać się ruchliwą arterią w kierunku Ożarowa. Kilkudziesięciu rolników zapowiedziało również udział w proteście na terenie powiatu kieleckiego. Zgromadzą się w Łopusznie, a potem wolno będą przemieszczać się  do Włoszczowy trasami 728 i 786.

We Włostowie, na placu po byłej cukrowni, o godz. 10 zapowiedziany jest protest rolników niezrzeszonych w żadnym ruchu. Kolumną samochodów i ciągników wyruszą oni drogą krajową nr 9 w kierunku Opatowa i Ostrowca.

Protesty mają odbywać się również w wielu miejscach na Podkarpaciu. Lista miejscowości i dróg na których można spodziewać się blokad jest ciągle aktualizowana. Można ją znaleźć na facebookowym profilu Agrounii: https://www.facebook.com/projektAGROunia/

Fot. arch. Agrounii

Możliwość dodawania komentarzy nie jest dostępna.