Dziś Światowy Dzień Pszczół! Akcja pomocy owadom

0

20 maja obchodzimy Światowy Dzień Pszczół, ustanowiony przez ONZ. Celem jest podkreślenie znaczenia pszczół dla pozyskiwania żywności i zwrócenie uwagi na zagrożenia dla tych owadów. Niestety zgodnie z najnowszymi doniesieniami naukowymi, liczebność tych owadów maleje na całym świecie.

Dlatego w pomoc dla pszczół zaangażowali się wolontariusze Fundacji Enea działający przy Elektrowni Połaniec. Brak pożywienia – nektaru i pyłku znajdującego się w kwiatach roślin, krzewów i drzew – stanowi jedno z największych zagrożeń dla pszczół. Pszczoła jest podstawą życia na Ziemi, dlatego pomagając pszczołom, pomagamy ludziom i działamy na rzecz ochrony środowiska.

Zobacz także:
– Tarnobrzeg. Pijana 21-latka chodziła po dachu szkoły. Opluła i kopała interweniujących policjantów
– 30 tysięcy nietypowych gości Muzeum Okręgowego w Sandomierzu [zdjęcia]
– Zakaz wejścia na teren Jeziora Tarnobrzeskiego

– 10 lat temu rozpoczęła się klęska żywiołowa. Powódź w Sandomierzu [zdjęcia]

Wolontariusze Enei Połaniec aktywnie włączyli się w pomoc pszczołom. Poprzez akcję w ramach #EneaEkoProjekty – „kwiaty dla pszczół” inspirują lokalne społeczności do działań na rzecz poprawy naturalnego środowiska.
Każdy może pomóc tym wyjątkowym owadom. Co można zrobić? Wystarczy posadzić na balkonie lub w ogrodzie kwiaty bogate w nektar i pyłek. Potem należy nominować w mediach społecznościowych kilka osób, aby przyłączyły się do wyzwania. Post należy oznaczyć hasztagami #EneaKwiatyDlaPszczół oraz #EneaEkoProjekty. Jeśli 10 osób posadzi miododajne kwiaty na powierzchni odpowiadającej jednej doniczce balkonowej, to łączna powierzchnia takich pszczelich oaz będzie odpowiadać 750 boiskom piłkarskim!

Do tej pory w ramach akcji #EneaKwiatyDlaPszczół 12 osób posadziło średnio 15 doniczek balkonowych kwiatów. Na tym na pewno nie koniec, ponieważ wolontariusze dalej nominują swoich przyjaciół.

Share.

Leave A Reply