reklama
Dzisiaj inauguracja Festiwalu "Muzyka w Sandomierzu" - Tygodnik Nadwiślański
niedziela, 25 września
reklama

Dzisiaj inauguracja Festiwalu „Muzyka w Sandomierzu”

0

Dzisiaj wieczorem rozpoczyna się XXXI Festiwal „Muzyka w Sandomierzu”. Na dziedzińcu zamkowym wystąpi  grupa LemOn.

W programie festiwalu jest pięć różnorodnych gatunkowo koncertów. Przed publicznością zaprezentują się znani i lubiani polscy artyści oraz zespół z Nowego Jorku.

Na ten weekend zaplanowane są dwa muzyczne wydarzenia. Dzisiejszy koncert grupy LemON jest częścią trasy z okazji 10-lecia jej działalności. Zespół założony wokalistę i kompozytora Igora Herbuta ma na koncie cztery albumy studyjne, które pokryły się złotem, platyną i podwójną platyną, a dwa z nich były nominowane do Fryderyków. Utwory:  ,,Napraw”, ,,Nice”, ,,Jutro” czy ,,Scarlett” znalazły się na pierwszych miejscach list przebojów. Łącznie teledyski zespołu wyświetlono niemal 100 milionów razy. LemON zagrał prawie tysiąc koncertów, zarówno na kameralnych scenach klubowych, jak i przed kilkudziesięciotysięczną publicznością (Woodstock, Wembley Arena, Europejski Stadion Kultury) i był wielokrotnie nagradzany na najważniejszych festiwalach telewizyjnych (Sopot, Opole, EMA, Must Be The Music).

Koncert rozpocznie się o godzinie 21.

Jutro o 20, również na dziedzińcu Zamku Królewskiego, wystąpi Natalia Niemen z programem,  w którym przypomina twórczość swojego taty, ale przede wszystkim tę mniej znaną, mniej rozpowszechnioną. Są to utwory, które powstawały na przestrzeni lat i znalazły się chociażby na takich albumach, jak „Terra Deflorata” czy „Spod chmury kapelusza”. Program koncertowy to również prawdopodobnie pierwsza próba przełożenia tych wybitnych kompozycji i aranżacji na język zespołu instrumentalistów, który utworzyła Natalia. Od lat 80. Czesław Niemen był bowiem samowystarczalnym multiinstrumentalistą, a do tworzenia i wykonywania swojej muzyki zatrudnił cyfrowo-analogową „machinerię” instrumentów. Podczas koncertu nie zabraknie największych przebojów artysty, takich jak „Jednego serca”,  „ Dziwny jest ten świat” czy „Płonąca stodoła”.

Bilety w przedsprzedaży kosztują 50 złotych, natomiast w dniu koncertu 70 złotych. Można kupić również karnet weekendowy za 120 złotych.

Podczas festiwalu będzie można posłuchać również Ani Karwan (25 sierpnia), zespołu Raz Dwa Trzy (26 sierpnia) oraz formacji Nat Osborn Band (27 sierpnia).

Organizatorami wydarzenia są Sandomierskie Centrum Kultury i Urząd Miejski w Sandomierzu. Partnerem jest Muzeum Zamkowe.

Możliwość dodawania komentarzy nie jest dostępna.