Dzisiaj w Sandomierzu kolejny festiwalowy koncert. Zaśpiewa Ania Karwan - Tygodnik Nadwiślański
środa, 30 listopada
reklama

Dzisiaj w Sandomierzu kolejny festiwalowy koncert. Zaśpiewa Ania Karwan

0

Ania Karwan wystąpi dzisiaj na dziedzińcu Zamku Królewskiego. Jej recital jest kolejną odsłoną XXXI Festiwalu „Muzyka w Sandomierzu”.

Koncert artystki rozpocznie się o godzinie 20. Bilet wstępu kosztuje 70 złotych.

Ania Karwan  to zwyciężczyni konkursu Premiery 56. Festiwalu Polskiej Piosenki  w Opolu. Przebój „Słucham Cię w radiu co tydzień” przyniósł artystce aż trzy nagrody – za najlepszy tekst, kompozycję i nagrodę główną jury. W 2020 roku utwór uzyskał również status podwójnej platynowej płyty. Debiutancka płyta Ani ukazała się w 2019 roku, dając fanom artystki też takie przeboje, jak „Głupcy”, który pokrył się platyną czy „Czarny Świt”, uhonorowany złotą płytą. Artystka została nominowana do Fryderyków 2020 w kategorii „Fonograficzny debiut roku”, a w 2021 płyta „Ania Karwan” osiągnęła status złotej.

Ania Karwan szerszej publiczności dała poznać się podczas VII edycji programu „The Voice of Poland” z 2016 roku, w którym dotarła do ścisłego finału. Jej głos od lat można usłyszeć w licznych produkcjach filmowych, takich jak: „Listy do M”, „Pitbull”, „Planeta Singli”. W styczniu 2022 roku premierę miał nowy singiel „Ostatni Raz”, który jest piosenką promującą film „Jak pokochałam gangstera”. Premiera nowej płyty artystki przewidziana jest na wrzesień.

Jutro zaprezentuje się Raz Dwa Trzy, zaś w sobotę, na zakończenie festiwalu – Nat Osborn Band.

Oba koncerty rozpoczną się o godzinie 20. Odbędą się na dziedzińcu. Bilety wstępu kosztują odpowiednio 70 i 50 złotych.

Możliwość dodawania komentarzy nie jest dostępna.