Egzaminatorzy zatrzymani

1

Poranek 25 marca wstrząsnął Wojewódzkim Ośrodkiem Ruchu Drogowego w Tarnobrzegu. Po godzinie 7 pojawili się tam policjanci z nakazami zatrzymania pracowników tej instytucji, w sumie 8 osób, w większości egzaminatorów.

Gdy przyszedłem do pracy około 7.15, pod drzwiami sekretariatu czekało trzech funkcjonariuszy policji. Przedstawili mi postanowienie prokuratora i poinformowali, że za chwilę będą zatrzymywać sześciu egzaminatorów (kolejne dwie osoby zatrzymano później – red.). Zadałem im jakieś pytanie, ale nie odpowiedzieli. Stwierdzili, że nie mają nic więcej do powiedzenia na ten temat – opowiada dyrektor WORD Wiesław Lichota. – Dowiedziałem się jeszcze, że prokurator zaprasza mnie na rozmowę. Poszedłem. Byłem pytany o pracę egzaminatorów. Później na takiej rozmowie był także egzaminator nadzorujący.

Dyrektor zapewnia, że w prokuraturze nie udzielono mu żadnych informacji na temat przyczyn zatrzymania jego podwładnych.

Na razie sprawa jest okryta ścisłą tajemnicą. Ani policja, ani prokuratura nie informują o niczym. Powiedzieli, że więcej dowiem się w późniejszym terminie. Nie wiem czy będzie to za tydzień, za miesiąc czy za pół roku – informuje W. Lichota.

W tarnobrzeskiej prokuraturze okręgowej poinformowano nas, że pierwszych oficjalnych informacji na temat śledztwa i przyczyn zatrzymania pracowników WORD można spodziewać dopiero za kilka dni. (…)

Rafał Nieckarz

Więcej w papierowym wydaniu “TN”.

Share.