Ekologia w wierszu i piosence – przedszkolaki przyjaciółmi przyrody

0

W najbliższy czwartek, 4 kwietnia, w połanieckim Centrum Kultury i Sztuki odbędzie się jubileuszowy XX Przegląd Zespołów Przedszkolnych „Ekologia w Wierszu i Piosence”. Połączony będzie ze zbiórką dla Moniki Wawrzkiewicz.

Honorowym patronatem wydarzenie objęli marszałek województwa świętokrzyskiego Andrzej Bętkowski oraz świętokrzyski kurator oświaty Kazimierz Mądzik. Swoją obecność na tej imprezie zapowiedział prezes Państwowego Gospodarstwa Wodnego Wód Polskich Przemysław Daca.

Uczestnikami Przeglądu „Ekologia w Wierszu i Piosence” są dzieci z Połańca, Ruszczy, Zrębina, Rataj Słupskich i Pacanowa. Publiczność będzie miała okazję zobaczyć inscenizacje, które uzmysłowią wszystkim, że każdy człowiek jest zależny od jednej i tej samej Ziemi, dlatego musimy o nią dbać niezależnie od tego kim jesteśmy i ile mamy lat.

W tym roku przedszkolny przegląd ma również wymiar charytatywny. Wszyscy uczestnicy imprezy wystąpią dla starszej koleżanki Moniki Wawrzkiewicz – byłej podopiecznej Przedszkola Publicznego Filia nr 2 w Połańcu. Podczas imprezy odbędzie się kiermasz wielkanocny, na którym będzie można nabyć słodkości oraz ozdoby świąteczne przygotowane przez pracowników przedszkola. Pieniądze zebrane przez wolontariuszy zostaną przekazane na pomoc dziewczynce. Organizatorami jubileuszowego XX Przeglądu Zespołów Przedszkolnych „Ekologia w Wierszu i Piosence” jest Przedszkole Publiczne w Połańcu oraz CKiSz w Połańcu.

Sponsorami nagród dla placówek i upominków dla wszystkich uczestników są: Fundacja Enea, Kuratorium Oświaty w Kielcach, gmina Połaniec, Piekarnia „Rożek” Tomasz Ryjo, Firma Handlowo-Usługowa Andrzej Wójcik, Wydawnictwo MAC Edukacja, Wydawnictwo Nowa ERA.

Share.

Comments are closed.