„Energię mamy we krwi” – honorowi krwiodawcy ponownie w Elektrowni Połaniec - Tygodnik Nadwiślański
czwartek, 28 października
reklama

„Energię mamy we krwi” – honorowi krwiodawcy ponownie w Elektrowni Połaniec

0
1 z 6

W ramach programu krwiodawstwa pod patronatem Grupy ENEA, 18 stycznia 2021 r. w  Elektrowni Połaniec, zebrano ponad 15 litrów krwi. Mimo mroźnej aury, chętnych do oddawania krwi nie brakowało, wśród nich znaleźli się także ozdrowieńcy po COVID-19.

Akcja promuje honorowe krwiodawstwo oraz niesienie bezinteresownej pomocy osobom potrzebującym. Krew jest najcenniejszym darem, jaki możemy ofiarować drugiemu człowiekowi. Wszyscy wiemy, jak bardzo jest potrzebna i jak bardzo jej brakuje. Pandemia koronawirusa jeszcze bardziej spowodowała spustoszenie zapasów magazynowych, dlatego po raz kolejny z zachowaniem wszelkich zasad bezpieczeństwa i reżimu sanitarnego zorganizowaliśmy akcję oddawania krwi w naszej Elektrowni. Podczas zbiórki zebrano 15 litrów krwi.

Zbiórka ta była wyjątkowa, ponieważ wśród naszych krwiodawców, byli również ozdrowieńcy po COVID-19, których krew oraz jej składniki są lekiem na powrót do zdrowia i szansą na życie dla innych chorych.

W Elektrowni Połaniec była to już IX edycja programu „Energię mamy we krwi”, realizowanego we współpracy z Regionalnym Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa w Kielcach.

Serdecznie dziękujemy wszystkim za tak liczny udział w akcji!

1 z 6
Udostępnij

Możliwość dodawania komentarzy nie jest dostępna.