reklama
reklama
Fatalne skutki ulewy w Tarnobrzegu. Drzewo złamało się i spadło na samochody na Serbinowie [zdjęcia] - Tygodnik Nadwiślański
czwartek, 6 października
reklama

Fatalne skutki ulewy w Tarnobrzegu. Drzewo złamało się i spadło na samochody na Serbinowie [zdjęcia]

8
1 z 13

W niedzielne popołudnie nad Tarnobrzegiem przeszła ulewa. Porywisty wiatr, który jej towarzyszył złamał jedno z drzew rosnących przy parkingu w centrum osiedla Serbinów. Konar spadł na trzy zaparkowane tam samochody. 

Chwilę po tym zdarzeniu na miejsce przyjechali strażacy, zaalarmowani przez mieszkańca bloku sąsiadującego z parkingiem. W kilkanaście minut usunęli konar drzewa i „odkryli” przygniecione gałęziami auta. Do tego nieszczęśliwego zdarzenia doszło przy ulicy Dąbrowskiej, przy drodze wewnętrznej prowadzącej w stronę „Muszelki”.

Mieszkańcy budynku, przy którym znajduje się pechowy parking zapowiadają, że będą interweniować w spółdzielni i Urzędzie Miasta, aby znikły stamtąd wszystkie drzewa. Nie jest to bowiem pierwsza sytuacja tego typu. Poniżej 13 zdjęć z miejsca zdarzenia.

1 z 13

8 komentarzy

 1. Drzewa dają cień. Drzewa filtrują spaliny. Drzewa poprawiają estetykę terenu. Dlatego są potrzebne.

 2. „…będą interweniować w spółdzielni i Urzędzie Miasta, aby znikły stamtąd wszystkie drzewa.”

  Drzewa musza być, ale ktoś najwyraźniej zapomniał, że czasem trzeba korony przyciąć.

 3. Po tej ekstremalnej sytuacji, część mieszkańców chce wycinki wszystkich drzew w okolicy parkingu, a inni mieszkańcy będą protestować, że Urząd Miasta lub Spółdzielnie wycinają drzewa i chcą betonozy. „Bądź mądry i pisz wiersze” i jak tu wszystkim dogodzić?

   • Trzeba wyciąć wszystkie do ostatniego. W szczególności te które rosną przy drogach bo one napadają na kierowców. I są tak złośliwe że napadają szczególnie na tych którzy jadą na procentach. Tygodnik na prawdę nie ma już o czym pisać tylko o każdym konarze który spadnie w mieście?!

    • Taka informacja to sygnał dla miejskich służb odpowiedzialnych za pielęgnację drzew. No i sygnał, że trzeba się przyjrzeć wszystkim drzewom w mieście i korony przyciąć. Lepiej zapobiegać niż leczyć Najczęściej w Tarnobrzegu obcinają korony na ul. Sokolej. Na innych jest już duuużo gorzej.
     Ciekawi mnie czy ktoś się tym przejmie.

     • Cały problem polega na tym że drzewa są przycinane nieumiejętnie i niestety potem obumierają. Na Sokolej jest właśnie wzorcowy przykład jak tego nie należy robić. Pielęgnować i obcinać martwe konary trzeba jak najbardziej ,ale nie w sposób kaleczący drzewa.