reklama
Fatalny finał policyjnego pościgu pod Tarnobrzegiem. Policjanci i kierowcy w szpitalu [zdjęcia] - Tygodnik Nadwiślański
niedziela, 25 września
reklama

Fatalny finał policyjnego pościgu pod Tarnobrzegiem. Policjanci i kierowcy w szpitalu [zdjęcia]

4
1 z 12


Cztery osoby ranne, rozbite dwa samochody, w tym radiowóz oraz motocykl – to efekt szaleńczej ucieczki motocyklisty, będącego do tego prawdopodobnie pod wpływem alkoholu.

Po godzinie 17, patrol ruchu drogowego z Komendy Miejskiej Policji w Tarnobrzegu zauważył na drodze w rejonie miejscowości Stale motocyklistę, którego tor jazdy sugerował, że jest pod wpływem alkoholu, albo innych środków odurzających. Policjanci ruszyli za jadącym na motocyklu marki „Junak” motocyklistą, dając mu sygnały do zatrzymania się.

Kierujący „Junakiem” motocyklista zlekceważył sygnały dźwiękowe i świetlne z radiowozu i próbował uciec. Na skrzyżowaniu ul. Polnej i Spacerowej w Stalach, wyjeżdżając z drogi podporządkowanej nagle zjechał na przeciwległy pas ruchu i uderzył w samochód osobowy marki Volkswagen. Jadący za „Junakiem” radiowóz, mimo prób ominięcia volkswagena, również zderzył się z nim.

 – W wyniku zdarzenia drogowego, obrażenia odniosły cztery osoby – motocyklista, kierowca volkswagena i dwaj policjanci z radiowozu. Wszyscy zostali przewiezieni do szpitala – powiedział „Tygodnikowi Nadwiślańskiemu” dyżurny Komendy Miejskiej Policji w Tarnobrzegu. Na miejscu zderzenia pracują służby, ponieważ w karambolu wzięli udział policjanci, jest również prokurator.

 – Od kierującego jednośladem 57-latka wyczuwalna była woń alkoholu, jednak mężczyzna odmówił poddania się badaniu alkomatem. W tej sytuacji zostanie mu pobrana krew w szpitalu. Obaj policjanci i 25-letni kierowca volkswagena byli trzeźwi – powiedziała „Tygodnikowi Nadwiślańskiemu” podinspektor Beata Jędrzejewska – Wrona, rzecznik prasowa komendanta miejskiego policji w Tarnobrzegu.

Spośród czterech osób poszkodowanych w wypadku, najbardziej ucierpiał kierujący jednośladem. Według nieoficjalnych informacji, mężczyzna ma otwarte złamanie nogi. Pozostali uczestnicy zdarzenia skarżyli się na różnego rodzaju dolegliwości będące skutkiem wypadku i aktualnie przechodzą w szpitalu badania.

Poniżej znajdziecie zdjęcia z miejsca wypadku.

1 z 12

4 komentarze