Festyn na zakończenie wakacji w Krzyżtoporze [zdjęcia] - Tygodnik Nadwiślański
wtorek, 28 czerwca
reklama

Festyn na zakończenie wakacji w Krzyżtoporze [zdjęcia]

1
1 z 6

W sobotę, 28 sierpnia, w Ujeździe odbyło się festyn  ,,Pożegnanie wakacji w Krzyżtoporze”. Atrakcji było co niemiara, zwłaszcza tych dla najmłodszych uczestników imprezy.

Gry i zabawy na zamkowym dziedzińcu trwały od godziny 15. W rolę animatorów wcielili się członkowie Bractwa Rycerskiego Miasta Nowa Dęba, którzy poprowadzili warsztaty kuglarskie, zabawy z chustą, bańki mydlane, warsztaty tańca dworskiego i turniej zabaw historycznych.

W czasie festynu od godziny 15 do 17 dla wszystkich uczestników zabawy dostępny był mobilny punkt szczepień oraz punkt informacyjny o szczepieniach, prowadzony przez Powiatową Stację Sanitarno-Epidemiologiczną w Opatowie.

Wieczorem, na zakończenie festynu odbył się fireshow ,,W kręgu legend, czarów i upiorów” w wykonaniu Teatru Ognia Bohema oraz grupy Amatum Teatr Światła i Ognia.

Krzyżtopór to miejsce magiczne, ze względu na swoją przewspaniałą, choć krótką, historię. Przyznam, że ja w murach tego zamku czuję się świetnie – mówi Szymon Okrutny z grupy Rekonstrukcji Historycznej ,,Sarmata”. – To wspaniały dzień dla dzieci na zakończenie wakacji. Osłodzenie rozpoczynającego się roku szkolnego. Całe popołudnie zostało zaplanowane z myślą o dzieciach, ale nie tylko dzieci korzystały z dostępnych atrakcji. Dorośli również chętnie włączali się w zabawę. 

Organizatorami imprezy byli wójt gminy Iwaniska Marek Staniek oraz Instytucja Kultury Zamek Krzyżtopór w Ujeździe. (wn)

1 z 6

Jeden komentarz