reklama
Fiasko miejskiego przetargu. Oferta na rozbudowę ulicy Okrzei dużo droższa niż zakładano - Tygodnik Nadwiślański
wtorek, 16 sierpnia
reklama

Fiasko miejskiego przetargu. Oferta na rozbudowę ulicy Okrzei dużo droższa niż zakładano

0

Nie udało się rozstrzygnąć przetargu na rozbudowę ulicy Okrzei w Sandomierzu. Wpłynęła tylko jedna oferta, opiewająca na kwotę ponad dwukrotnie wyższą od tej, jaką miasto przeznaczyło na inwestycję.

W miejskim budżecie została zabezpieczona kwota 12 milionów 630 tysięcy złotych. Złożona oferta opiewała aż na 28 milionów 905 tysięcy złotych. Przetarg zakładał realizację inwestycji w systemie „zaprojektuj-wybuduj”.

Powtórzymy przetarg. Jeśli to nie przyniesie rozwiązania, będziemy podejmować kolejne działania w tej sprawie. Burmistrzowi bardzo zależy na tych inwestycjach, ponieważ mają one duże znaczenie dla rozwoju miasta – powiedział Michał Mendak, rzecznik burmistrza Marcina Marca.

Nowa droga ma stanowić przedłużenie obecnej ulicy Okrzei i prowadzić do skrzyżowania ulicy Żeromskiego z Kościuszki. Ma otworzyć komunikacyjnie tereny położone za Szkołą Podstawową numer 1. Władze tłumaczą, że jest konieczna ze względu na powstające tam nowe bloki. Znajdują się tam również tereny przeznaczone pod budownictwo jednorodzinne.

Inwestycja przewiduje także budowę trzech łączników wiodących do ulicy Kruczej. Przeciwko tej części zadania protestuje grupa mieszkańców.

Na rozbudowę ulicy Okrzei sandomierski samorząd pozyskał fundusze z Polskiego Ładu.

Możliwość dodawania komentarzy nie jest dostępna.