Filmowe przeboje zabrzmiały u stóp zamku w Międzygórzu [zdjęcia] - Tygodnik Nadwiślański
niedziela, 26 czerwca
reklama

Filmowe przeboje zabrzmiały u stóp zamku w Międzygórzu [zdjęcia]

0

Wyjątkowy koncert odbył się w niedzielny wieczór w Międzygórzu w gminie Lipnik. W scenerii murów zamku pamiętającego czasy Kazimierza Wielkiego zabrzmiały szlagiery z popularnych filmów i musicali.

W świat X muzy zabrała licznie zgromadzoną publiczność Joanna Aleksandrowicz. Koncert pod tytułem „Od nocy do nocy” artystka prezentowała już na przeszło dwustu scenach muzycznych, m.in. na literackim festiwalu noblistki Olgi Tokarczuk.

Występy w plenerze, w klimatycznej aranżacji świetlnej, a dodatkowo na tle interesujących obiektów historycznych, to autorski pomysł Joanny Aleksandrowicz. Zgromadzonej w Międzygórzu widowni ten rodzaj obcowania ze sztuką przypadł do gustu. Artystka bez trudu nawiązała fantastyczny kontakt z publicznością, która wspólnie z nią śpiewała piosenki z kultowych produkcji, takich jak choćby „Vabank”, „Halo Szpicbródka”, czy „Noce i dnie”.

Koncert zorganizowany został z inicjatywy samorządu gminy Lipnik oraz Gminnego Ośrodka Kultury we Włostowie. Wójt Lipnika Andrzej Grządziel, dziękując artystce za występ podkreślił, że ruiny zamku w Międzygórzu, z racji swojego usytuowania, są w pewnym sensie naturalnym amfiteatrem. Zapowiedział również, że podobne wydarzenia artystyczne będą odbywały się w tym miejscu cyklicznie.

Fot. Gmina Lipnik

Możliwość dodawania komentarzy nie jest dostępna.