reklama
Finał konkursu „Ekoludki – to my” w Elektrowni Połaniec - Tygodnik Nadwiślański
sobota, 20 sierpnia
reklama

Finał konkursu „Ekoludki – to my” w Elektrowni Połaniec

0

Ponad 70 prac plastycznych – ekoludków, wykonanych przez dzieci ze Świętokrzyskiego i Podkarpacia wpłynęło do redakcji „Tygodnika Nadwiślańskiego”, który w partnerstwie z Eneą Elektrownią Połaniec przeprowadził konkurs w ramach kampanii edukacyjnej „Środowiskowo odpowiedzialni”. We wtorek, 21 czerwca, w Elektrowni Połaniec nagrodzono zwycięzców.

Enea Elektrownia Połaniec od lat działa prośrodowiskowo. Jest pomysłodawcą i uczestnikiem wielu kampanii mających na celu promowanie odpowiedzialnych postaw względem przyrody. Działania te podyktowane są potrzebą budowania świadomości ekologicznej poprzez efektywne kształtowanie relacji między społeczeństwem a przyrodą oraz ukazywanie zależności człowieka od natury i konsekwencji jego działań.

W konkursie „Ekoludki – to my” udział wzięły dzieci w wieku do 12 lat z powiatów tarnobrzeskiego, sandomierskiego, staszowskiego, opatowskiego, stalowowolskiego i niżańskiego. Zadaniem konkursowym było wykonanie postaci, robotów, kukiełek, ludzików przy użyciu surowców wtórnych, które na co dzień wyrzucamy do kosza.

Wszystkie nadesłane prace prezentowały wysoki poziom kreatywności. Zaskoczyły komisję konkursową pomysłowością i zaangażowaniem włożonym przez autorów w ich wykonanie. Główne nagrody zdobyli:

I miejsce – Jakub Ramus, 

II miejsce – ex aequo Amelia Filipek i Anna Filipek

III miejsce – Martyna Wojciechowska.
Wyróżnienia zdobyli: Marcelina Piekut, Gabriel Myl, Oskar Kolasiński, Bartosz Miegoń, Stanisław Mularczyk, Oskar Grębowiec, Zuzanna Suchorowska, Hanna Prarat, Michalina Misiąg, Ignacy Pikula, Patrycja Kalinka, Antonina Wojciechowska, Marcel Babi, Nikola Marmajewska oraz Michalina Dach. Zwycięskie prace nadesłały dzieci m.in. z Połańca, Staszowa, Sandomierza, Tarnobrzega, Alfredówki i Wrzaw.

Zdobywcy trzech pierwszych miejsc otrzymali Tobi Robot Smartwatch, rodzinny bilet wstępu do parku rozrywki oraz gry planszowe, książki i gadżety. Autorzy wyróżnionych prac zostali natomiast nagrodzeni grami planszowymi, przyborami do malowania oraz firmowymi gadżetami. Dodatkową atrakcją dla dzieci była możliwość zwiedzenia Elektrowni Połaniec.

Doskonale wiemy, że ugruntowane wartości ekologiczne przekładają się na przyjazne środowisku naturalnemu nawyki, dlatego ważnym elementem podejmowanych przez nas działań na rzecz środowiska jest edukacja dzieci i młodzieży. Uczymy ich jak sortować śmieci, jak je powtórnie wykorzystywać, dzieci sprzątają wspólnie z Eneą tereny zielone, zarybiają rzeki, sadzą rośliny. Wpajamy najmłodszym, że warto dbać o zasoby naturalne, uświadamiamy im, dlaczego jest to takie ważne. Dlatego ogromnie cieszy mnie pozytywny odbiór, z jakim spotkał się ten konkurs – powiedział Bogusław Rybacki, prezes Enei Elektrowni Połaniec.

Prezentujemy wszystkie prace nadesłane na konkurs:

Możliwość dodawania komentarzy nie jest dostępna.