reklama
reklama
Frontem o "klienta". Policja radzi: dostałeś mandat? Zapłać u policjanta - kartą lub Blikiem! - Tygodnik Nadwiślański
czwartek, 6 października
reklama

Frontem o „klienta”. Policja radzi: dostałeś mandat? Zapłać u policjanta – kartą lub Blikiem!

0

Polska policja informuje, że po otrzymaniu mandatu za wykroczenie drogowe możemy opłacić go bezpośrednio u policjanta, który nam go wpisał. Bezgotówkowo. Funkcjonariusze „drogówki” zostali bowiem wyposażeni w terminale płatnicze.

Możliwość taką wprowadziła nowelizacja Kodeksu postępowania w sprawach o wykroczenia. Policja w komunikatach prasowych informuje, że jest to „przywilej a nie obowiązek”, ale też przypomina, że z tej formy płatności „pozwoli na oszczędzenie czasu poświęconego na stanie w kolejce na poczcie czy w banku oraz uniknięcie kosztów opłat za realizację wpłaty”. Przypomina też, że od września 2022 roku planowana jest również zmiana systemu kasowania punktów karnych dla kierowców. Będą one „znikać” z naszego konta  dopiero po 2 latach i to nie od dnia ich otrzymania, ale… od daty opłacenia mandatu.

Policja przypomina też, że „w przypadku braku możliwości realizacji płatności bezgotówkowej, np. z powodu nie posiadania wystarczającej ilości środków pieniężnych na koncie, w dalszym ciągu obowiązuje 7 – dniowy termin za zapłacenie mandatu przy użyciu blankietu otrzymanego od policjanta”.

Zobacz także:
Galeria handlowa w centrum Tarnobrzega? Najwcześniej za dwa lata…

Możliwość dodawania komentarzy nie jest dostępna.