Fundacja Enea wylicytowała złoty medal paraolimpijski Natalii Partyki - Tygodnik Nadwiślański
środa, 25 maja
reklama

Fundacja Enea wylicytowała złoty medal paraolimpijski Natalii Partyki

0

Podczas Igrzysk Paraolimpijskich w Tokio, tenisistka stołowa Natalia Partyka, grając w drużynie razem z pochodzącą z Nowej Dęby Karoliną Pęk, zdobyła drużynowy złoty medal olimpijski. Teraz medal został „kupiony” przez Fundację Enea. Zarówno N. Partyka, jak i Karolina Pęk reprezentowały w przeszłości barwy KTS Tarnobrzeg.

Natalia Partyka od lat wspiera młodych, obiecujących sportowców wywodzących się ze środowisk zagrożonych wykluczeniem społecznym. W tym celu założyła specjalny Fundusz Stypendialny. Partnerem V edycji Funduszu została Fundacja Enea, która zaoferowała 100 tys. złotych za złoty medal z Tokio.

– Razem z Natalią, ambasadorką marki Enea, już od roku wspólnie realizujemy przedsięwzięcia z zakresu działań społecznych, promocji sportu, aktywizacji osób wykluczonych czy popularyzacji tenisa stołowego. Tym razem łączymy siły, by wesprzeć młodych sportowców w trudnej sytuacji życiowej. Złoty medal Natalii dostarczył nam – kibicom wielu pozytywnych emocji. Cieszymy się, że wspólnie możemy zamienić ten sukces sportowy w realną pomoc dla młodych zawodników, reprezentujących różne dyscypliny, wśród których znajdą się sportowcy z szansami na udział w igrzyskach olimpijskich. Środki finansowe przekazane przez Fundację Enea zostaną w całości przeznaczone na stypendia dla dziesięciu osób – podkreśla Anna Lutek, przewodnicząca Rady Fundacji Enea, dyrektor Departamentu Public Relations i Komunikacji w Enei.

Satysfakcji ze współpracy nie kryje także sama zawodniczka, reprezentująca obecnie mistrza Czech SKST Hodonin.

– Jestem bardzo szczęśliwa, że mój sukces sportowy możemy, przy wsparciu Fundacji Enea, przekuć na realną pomoc dla młodych zawodników różnych dyscyplin, wschodzących gwiazd polskiego sportu. Rozpoczynamy nabór w nowej edycji konkursu stypendialnego. Serdecznie zapraszam do aplikowania o stypendia – mówi Natalia Partyka.

Fundusz Natalii Partyki wspiera młodych, utalentowanych sportowców, borykających się z różnymi trudnościami w rozwoju swojej kariery. Powstał z inicjatywy mistrzyni, a jego operatorem jest Fundacja Dobra Sieć. Poza stypendiami oferuje m.in. specjalistyczne warsztaty dla zawodników w całej Polsce.

W czterech dotychczasowych edycjach programu zostały przyznane już 43 stypendia o wartości 10 tys. złotych każde. Wśród stypendystów są m.in. Maria Andrejczyk, wicemistrzyni olimpijska z Tokio w rzucie oszczepem oraz Renata Śliwińska, zdobywczyni złotego medalu w pchnięciu kulą na igrzyskach paraolimpijskich
w Tokio.

Więcej o Funduszu Natalii Partyki na http://fundusznataliipartyki.pl/konkurs-stypendialny/

Facebook: https://www.facebook.com/fundusznataliipartyki

fot. materiały Fundacji Enea

Możliwość dodawania komentarzy nie jest dostępna.