Gm. Obrazów. "Owoc Sandomierski" w nowych rękach. Transakcja sfinalizowana - Tygodnik Nadwiślański
niedziela, 26 czerwca
reklama

Gm. Obrazów. „Owoc Sandomierski” w nowych rękach. Transakcja sfinalizowana

0

Przedsiębiorstwo „Owoc Sandomierski” w Bilczy w gminie Obrazów jest już w rękach nowego właściciela.
Jak informowaliśmy, najkorzystniejszą ofertę zakupu upadłego przedsiębiorstwa z Bilczy złożyła firma Real sp. z. o.o., zajmująca się przetwarzaniem owoców i warzyw.

We wtorek, 21 grudnia został podpisany akt notarialny. Firma z Bilczy została sprzedana za 22,5 miliona złotych, o pół miliona złotych więcej od ceny wywoławczej.

–  Na posiedzeniu rady wierzycieli prezes firmy „Real” zapewniał, że działalność „Owocu Sandomierskiego” będzie kontynuowana, może nie w pełnym zakresie, ale profil tego przedsiębiorstwa zostanie zachowany. Jest zatem ogromna szansa na to, że zakład będzie kupował owoce od okolicznych sadowników – powiedział Grzegorz Rogusz, pełnomocnik poszkodowanych sadowników.

Dla tych producentów, którzy od 2016 roku czekają na pieniądze za owoce sprzedane upadłej spółce, znalezienie kupca oznacza, że  wreszcie zostaną zaspokojeni finansowo. Na razie nie wiadomo dokładnie na jakim poziomie, ze wstępnych wyliczeń Grzegorza Rogusza wynika, że nie mniejszym niż 50 procent.

W poprzedni wtorek, 14 grudnia, przypomnijmy, został zatrzymany były prezes spółki „Owoc Sandomierski”, Leszek B. Według Prokuratury Rejonowej w Sandomierzu, podejrzany miał wyłudzić, na szkodę 166 osób, 8 milionów 767 tysięcy złotych. Odpowie w związku z tym za popełnienie oszustwa wielkich rozmiarów.  Postawiono mu ponadto zarzut niezłożenia wniosku o upadłości, przy istnieniu warunków do zgłoszenia tej upadłości.

 

Możliwość dodawania komentarzy nie jest dostępna.