Gm. Obrazów. Zdrowa niedziela z niespodziankami w Chwałkach - Tygodnik Nadwiślański
czwartek, 9 grudnia
ogłoszenie
reklama

Gm. Obrazów. Zdrowa niedziela z niespodziankami w Chwałkach

0

Członkinie Koła Gospodyń Wiejskich „Chwałowianki” z Chwałek w gminie Obrazów zapraszają w najbliższą niedzielę, 26 września na piknik przygotowany w ramach akcji „SzczepimySię z KGW”. Na uczestników czeka wiele atrakcji.

Piknik organizowany przy świetlicy wiejskiej w Chwałkach potrwa od godziny 14 do 19. Swoje stoiska wystawią: Sandomierskie Stowarzyszenie Amazonek, Stowarzyszenie Diabetyków w Sandomierzu, dietetyk oraz pielęgniarki ze Szpitala Specjalistycznego Ducha Świętego w Sandomierzu, które będą prowadzić pomiary poziomu cukru we krwi i ciśnienia tętniczego. Będą także bezpłatne badania słuchu. Na tych,  którzy z nich skorzystają, czekają nagrody, między innymi krokomierze. Na szkolenie z zakresu udzielania pierwszej pomocy zaprosi Grupa Ratownictwa PCK.
W trakcie pikniku będzie możliwość zaszczepienia się przeciwko COVID-19 szczepionką jedno- lub dwudawkową. Na osoby, które zdecydują się ją przyjąć, czekają upominki.

Z myślą o najmłodszych przygotowana zostanie strefa zabaw i ruchu, czyli: dmuchańce, basen z piłkami, zabawa z pianą, bańki mydlane, zabawy z chustą oraz gry planszowe. W strefie gastronomicznej serwowany będzie ciepły posiłek, a także zdrowe przekąski, koktajle, dietetyczne słodycze oraz owoce i warzywa.

Będzie akcent muzyczny – dla uczestników wydarzenia zaśpiewa zespół „Kalina” działający przy Gminnym Ośrodku Kultury w Grębowie.

Dodatkowo podczas pikniku będzie możliwość spisania się w Spisie Powszechnym 2021.

Możliwość dodawania komentarzy nie jest dostępna.