Rolnicze święto w Lipniku [zdjęcia] - Tygodnik Nadwiślański
wtorek, 28 czerwca
reklama

Rolnicze święto w Lipniku [zdjęcia]

0
1 z 9

W Lipniku 28 sierpnia odbyły się dożynki gminne. Dla mieszkańców, którzy przyszli na uroczystość, przygotowano wiele atrakcji.

Dożynki rozpoczęły się mszą świętą polową na placu amfiteatru w Lipniku. Następnie zostały zaprezentowane wieńce dożynkowe, które zachwycały osoby przybyłe na uroczystość. Wieńce stanowiły piękny element scenografii święta. Wójt wręczał wszystkim przedstawicielom sołectw kosze z jedzeniem i piciem.

Nie zabrakło stoisk ze swojskimi wyrobami, bigosem, plackami, nalewkami, kartaczami, pierogami. Stoiska obsługiwały panie oraz panowie z kół gospodyń. Członkowie z kół gospodyń reprezentowały się w pięknych barwnych strojach.

Wicie wieńca dożynkowego trwało tydzień. Poprzedziło je  zbieranie plonów, burza mózgów i przygotowanie  koncepcji. Dożynki to coroczne uwieńczenie ciężkiej pracy. Mimo trudnych warunków pogodowych udało nam się wszystko zebrać. Cieszymy się tym, świętujemy. Dziękujemy panu wójtowi za te dożynki, ale także dziękujemy Panu Bogu za to, że udało nam się to osiągnąć. Emocje duże, pozytywne. Jesteśmy zadowoleni – powiedziały  Wiesława Boder i Agnieszka Kusal-Kadelaz KGW Kaczyce,

Było także stoiska mistrza kowalstwa Tadeusza Żurka. W czasie dożynek można było spotkać wolontariuszki, które zbierały pieniądze dla chorego Bartusia z Sandomierza.

Dla dzieci także nie zabrakło atrakcji. Były rozłożone dmuchańce, zjeżdżalnie, stoiska z zabawkami, watą cukrową, lodami i słodyczami. Na twarzach dzieci można było zobaczyć wiele uśmiechu.

Kolejnym elementem repertuaru dożynek była zabawa z zespołem muzycznym Prestige od godziny 17:30 następnie koncert Marcina Siegieńczuka, koncert zespołu Playboys. Uroczystość zakończyła się zabawą z zespołem Prestige. (wn)

1 z 9

Możliwość dodawania komentarzy nie jest dostępna.