reklama
Gmina Obrazów wsparła sandomierski szpital - Tygodnik Nadwiślański
wtorek, 16 sierpnia
reklama

Gmina Obrazów wsparła sandomierski szpital

0

Rada Gminy Obrazów przekazała pieniądze dla oddziału urologii Szpitala Specjalistycznego Ducha Świętego. Dzięki temu wsparciu poprawią się warunki panujące w sali, w której przebywają chorzy tuż po operacji.

Obrazowski samorząd postanowił przekazać kwotę 27 tysięcy złotych na zakup wyposażenia dla oddziału. Za część pieniędzy kupione zostaną klimatyzatory, które trafią do sali pooperacyjnej.

– Wykonujemy nawet 10 operacji dziennie. W czasie upałów w sali pooperacyjnej utrzymywała się temperatura 30 stopni Celsjusza. To nie są odpowiednie warunki dla chorych. Chcemy je polepszyć – powiedział w czasie sesji Rady Gminy dr Piotr Satławski, ordynator oddziału urologii w sandomierskim szpitalu.

W klimatyzator zostanie wyposażone również pomieszczenie, w którym są przechowywane leki. Ponadto dzięki wsparciu udzielonemu przez obrazowski samorząd kupione zostaną meble do gabinetu lekarskiego. Te, z których personel obecnie korzysta, mają 20 lat i są w złym stanie.

Ordynator podkreślił, że w oddziale wykonywanych jest coraz więcej wysokospecjalistycznych zabiegów, przybywa tam nowoczesnego sprzętu. Ambicją szpitala jest, by oddział stał się ponadpowiatowym ośrodkiem urologii.

Możliwość dodawania komentarzy nie jest dostępna.