Gmina Samborzec. Morsowali na rzecz Wielkiej Orkiestry [zdjęcia] - Tygodnik Nadwiślański
wtorek, 24 maja
reklama

Gmina Samborzec. Morsowali na rzecz Wielkiej Orkiestry [zdjęcia]

3
1 z 24

Morsowanie w Koprzywiance w Szewcach rozpoczęło w niedzielę, 23 stycznia finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy, organizowany przez samborzecki sztab.

Kąpiel w lodowatej wodzie odbyło ponad 20 osób z grupy „Morsy rodem z rzeki Koprzywianka”, zawiązanej jesienią ubiegłego roku z inicjatywy Katarzyny Siudak, szefowej Koła Gospodyń Wiejskich „Szewcanki”. Dla niektórych było to kolejne już zimowe wejście do rzeki, dla innych pierwszy raz.

Wśród debiutantów był sołtys Remigiusz Łukawski. – Żadnych przygotowań, poza mentalnym, nie było. Postanowiłem spróbować, zwłaszcza, że okazja – finał WOŚP – jest wyjątkowa. Jak było? Fajnie. Spodziewałem się, że będzie gorzej. Gdy wejdzie się do wody, jest naprawdę super. Sądzę, że będę kontynuował morsowanie – powiedział Remigiusz Łukawski.

Po spotkaniu morsy i kibicujący im mieszkańcy zostali zaproszeni do świetlicy wiejskiej na poczęstunek. Dzieciaki mogły skorzystać z przejażdżki quadem jednostki Ochotniczej Straży Pożarnej w Skotnikach.

W czasie wydarzenia zbierane były pieniądze na rzecz WOŚP. Więcej na ten temat w „Tygodniku Nadwiślańskim”.

1 z 24

3 komentarze

  1. nie maja zajecia i tak sie cos w glowach pier maja tyle wspolnego z morsami co morswinie

  2. Prawdziwe morsy nie afiszują się z tym morsowaniem. A tutaj kamery, aparaty fotograficzne i cała obsada. Śmieszne to.