Golejów zmienił się nie do poznania. Pierwszy etap rewitalizacji popularnego kąpieliska dobiegł końca [zdjęcia] - Tygodnik Nadwiślański
wtorek, 18 stycznia
reklama

Golejów zmienił się nie do poznania. Pierwszy etap rewitalizacji popularnego kąpieliska dobiegł końca [zdjęcia]

3
1 z 10

Zakończył się pierwszy etap rewitalizacji cieszącego się dużą popularnością kompleksu turystycznego w podstaszowskim Golejowie.

Rewitalizacja Golejowa to największa inwestycja realizowana w gminie w 2021 roku.  Mieszkańcy czekali na nią wiele lat. Prace modernizacyjne pierwszego etapu trwały nieprzerwanie od sierpnia. Efektem jest znaczne poprawienie czystości wody poprzez oczyszczenie zbiorników, zamontowanie pomostów, umocnienie skarpy i zmodernizowanie plaży w obrębie kapieliska. Wartość całego zadania to prawie 7 milionów złotych, z czego ponad 5 to pozyskane przez gminę dofinansowanie z Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Warszawie.

W planach samorządu jest drugi etap prac na Golejowie – ma on na celu wyeksponowanie jego walorów przyrodniczych i turystycznych. Na to zadanie gmina pozyskała dofinansowanie w ramach rządowego programu Polski Ład. To kwota niemal 5 milionów złotych. Burmistrz Leszek Kopeć informuje, że otrzymane środki zostaną wykorzystane na wymianę starej infrastruktury. – Dzięki tym rządowym środkom chcemy stworzyć centrum turystyczno-rekreacyjne, które stanie się wizytówką naszego regionu. Mamy wiele ciekawych propozycji zarówno dla mieszkańców, jak i dla turystów. Duże zmiany obejmą Ośrodek Wypoczynkowy „Wilga”. Chcemy także zainwestować w sprzęt do rekreacji oraz przedstawić nowe propozycje spędzania wolnego czasu w Golejowie – zaznacza samorządowiec. – Są to pomysły zarówno dla tych, którzy lubią aktywnie spędzać czas oraz dla miłośników spokojniejszej rekreacji. W pełni wykorzystamy potencjał, który ma w sobie Golejów.

Burmistrz dodaje, że w najbliższym czasie planowane jest otwarcie Golejowa po rewitalizacji. Uroczystość została zaplanowana na 11 grudnia. Podczas otwarcia planowana jest zbiórka charytatywna dla Igi Kaczmarczyk z Opatowa.

Jak wygląda Golejów po rewitalizacji. Zapraszamy do obejrzenia galerii zdjęć autorstwa Huberta Gawłowicza – 20 ZDJĘĆ!
Golejów rewitalizacja

1 z 10

3 komentarze

  1. Ludu staszowski!
    W Tarnobrzegu podpisano umowę na budowę parkingów przy tzw. jeziorze. Nie idźcie tą drogą. Parkingi powinny być w znacznym oddaleniu od miejsc rekreacji. A najlepiej aby ich w ogóle nie było. Do takich miejsc należy się udać pieszo, na rowerze lub ostatecznie komunikacją miejską.

  2. Ludu staszowski !!!
    Nie idźcie tą sama drogą jak Tarnobrzeg. Nie betonujcie, nie kostkujcie i nie asfaltujcie terenu rekreacyjnego Golejowa. U Was jeszcze potrzeba zwykłych grabi, wiaderka i mietły, aby doprowadzić ośrodek w Golejowie do stanu idealnego.