Reklama
Góry Wysokie i Kichary w nowym filmie TVP. Emisja już w tę niedzielę [zdjęcia] - Tygodnik Nadwiślański

Góry Wysokie i Kichary w nowym filmie TVP. Emisja już w tę niedzielę [zdjęcia]

0
1 z 11

Dwóm ciekawym miejscom znajdującym się w gminie Dwikozy poświęcony został film zrealizowany w ostatnich dniach przez Telewizję Polską. Będzie go można zobaczyć już w najbliższą niedzielę.

W filmie pokazane zostały Góry Wysokie i znajdujący się tam, mający wielowiekową, interesującą historię,  kościół pw. Matki Boskiej Bolesnej i św. Wita. Pierwszy, drewniany kościół powstał tam już w 1217 roku z fundacji Iwo Odrowąża, kanonika krakowskiego, późniejszego biskupa diecezji krakowskiej. Wysokogórska świątynia, jak się przypuszcza, stoi w miejscu pogańskiego kultu Światowida.

Na ekranie będzie można zobaczyć także XVII -wieczną basztę w pobliskich Kicharach, która została po “zameczku” sióstr benedyktynek z Sandomierza.

Zobacz także: 
– Tylko maseczki! – Przyłbice: nie, chusty: nie – mówił minister zdrowia


– Oba miejsca, Kichary i Góry Wysokie, mają bardzo bogatą, udokumentowaną archeologicznie historię. Odkryto tam stanowiska z okresu neolitu i epoki brązu
– przypomina Katarzyna Batko z Lokalnej Organizacji Turystycznej “Partnerstwo Ziemi Sandomierskiej”, inicjatorka realizacji filmu.

Reżyserką dokumentu jest Dorota Kosierkiewicz. Zostanie on pokazany w niedzielę, 21 lutego o godzinie 18.50 w cyklu “Koło się kręci” w TVP3 Kielce.

fot. Katarzyna Batko i Rafał Piłacik.

1 z 11
Udostępnij
Subskrybuj
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Zostaw komentarz!x
()
x