Gorzyce. Samochód uderzył w sarnę

0

W środę, 27 maja, w Gorzycach 29-letni kierowca volkswagena najechał na sarnę, która wbiegła zza bariery ochronnej. Zwierzę nie przeżyło zdarzenia. Kierowca nie został ranny. 

Przed godz. 23, policjanci zostali wezwani na miejsce kolizji drogowej z udziałem dzikiej zwierzyny. Do zdarzenia doszło na drodze krajowej nr 77 w Gorzycach w powiecie tarnobrzeskim. Jak ustalili funkcjonariusze, 29-letni mężczyzna kierujący volkswagenem jadąc w kierunku centrum miejscowości, zderzył się z sarną, która wybiegła nagle na jezdnię zza bariery ochronnej. Kierowca pojazdu nie doznał żadnych obrażeń, martwe zwierzę usunięto z pasa jezdni.

Zobacz także:
– Radny z Wilczyc stracił mandat. Złamał prawo czy padł ofiarą walki politycznej?
– Trwa KONKURS na Dzień Dziecka ‘’Uśmiech Dziecka”

– Prezydent Andrzej Duda w Staszowie [zdjęcia]

Policja przypomina, co zrobić jeśli do takiego zdarzenia dojdzie:

  •  należy zabezpieczyć miejsce zdarzenia, zjechać na pobocze i wystawić trójkąt ostrzegawczy,
  • jeśli są osoby ranne, powinniśmy niezwłocznie udzielić im pomocy,
     każdorazowo, o miejscu i okolicznościach zdarzenia należy zawiadomić służby, korzystając z numerów alarmowych – nawet jeśli szkody materialne są niewielkie i nie ma rannych; policjanci sporządzą dokumentację ze zdarzenia potrzebną ubezpieczycielowi i powiadomią osoby odpowiedzialne za zabranie zwierzęcia z drogi,
  • nie można samemu przemieszczać, usuwać z jezdni potrąconego lub martwego zwierzęcia ani nawet go dotykać – może mieć wściekliznę lub nagle zaatakować.
    Pamiętajmy!
Share.

Comments are closed.