Gorzyce. W święto 3 Maja uruchomią fontannę! Nie zabraknie też gorzyczaków - Tygodnik Nadwiślański

Gorzyce. W święto 3 Maja uruchomią fontannę! Nie zabraknie też gorzyczaków

0

W związku z obchodami 230. rocznicy uchwalenia konstytucji 3 Maja uroczystości gminne odbędą się w ścisłym reżimie sanitarnym. Po nich władze gminy zapraszają do Ogrodu Technicznego, gdzie uruchomiona zostanie fontanna. 

W tym roku władze gminy  złożą wieńce i znicze w miejscach pamięci narodowej. O godzinie 10.15pod pomnikiem Grunwaldzkim w Gorzycach, o godz. 10.30 przy pomniku Orła w Orliskach, o godzinie 10.45 przy pomniku Jana Pawła II – tablicy poświęconej pamięci wszystkich mieszkańców Sokolnik, którzy walczyli o wolną i niepodległą Polskę, o godzinie 11.15 przy pomniku poświęconym Obrońcom Ojczyzny w Trześni, a o godzinie 12.30 przy pomniku Bitwy Wrzawskiej we Wrzawach.

W związku z obchodami Święta Narodowego 3 Maja władze gminy Gorzyce zapraszają także do odwiedzenia Ogrodu Technicznego, w którym o godzinie 12.00 uruchomiona zostanie fontanna. Oprócz tego spacerowiczom odwiedzającym gorzycki park towarzyszyć będzie “Muzyka z głośnika”, której repertuar przygotowany został przez Gminny Ośrodek Kultury w Gorzycach. 

Zobacz także: 
– Raport z budowy obwodnicy Tarnobrzega. Jak postępują prace? [wideo]

W cukierniach nie zabraknie także gorzyczaków – słodkiego biało-czerwonego przysmaku, którego receptura narodziła się w Gorzycach w 2016 r. W ramach akcji #GorzyceSmakują i #ratuJEMYgastronomię w cukierni Motycze będzie można zamówić biało-czerwone desery i kawę na wynos. “Jak zawsze zachęcamy mieszkańców do przygotowywania swoich biało-czerwonych deserów”, jednak w tym roku w domu. W związku z tym na facebookowym fanpage’u gminy pojawił się konkurs na najciekawsze „biało-czerwone” zdjęcia. Więcej informacji na temat konkursu znajduje się na facebooku Gorzyc.

Udostępnij

Możliwość dodawania komentarzy nie jest dostępna.