---
Gorzyce. Wandal zniszczył blok i groził przypadkowym osobom. 40-latek został zatrzymany - Tygodnik Nadwiślański

Gorzyce. Wandal zniszczył blok i groził przypadkowym osobom. 40-latek został zatrzymany

0

40-letni mężczyzna podejrzany jest o zniszczenie mienia i kierowanie gróźb karalnych. Jak ustalono, uszkodził on elewację bloku i drzwi w budynku w Gorzycach, powodując straty ponad 2600 zł. Dodatkowo, mundurowi ustalili, że mężczyzna kierował groźby karalne do przypadkowych osób. Policjanci przedstawili 40-latkowi 5 zarzutów. Sprawca został objęty przez prokuratora środkami wolnościowymi.

Funkcjonariusze wyjaśniając okoliczności zdarzenia, ustalili, że 40-letni mężczyzna, bez stałego miejsca zamieszkania uszkodził drzwi i elewację budynku w Gorzycach oraz kierował groźby do pracownika jednego z marketów spożywczych, w którym robił zakupy. Straty wyceniono wówczas na kwotę ponad 2 600 zł.

Jak też ustalono, 40-letni mężczyzna, wyrokiem sądu rejonowego w innych postępowaniach prowadzonych przez Komisariat Policji w Gorzycach został skazany na karę roku i czterech miesięcy pozbawienia wolności.

Policjanci zatrzymali sprawcę popełnienia przestępstw w policyjnej izbie zatrzymań. Po przesłuchaniu mężczyzny, policjanci przedstawili mu 5 zarzutów.

Zobacz także:
– Aktor, instruktor i łowca talentów – reportaż o Wojtku Gwoździowskim [W najnowszym numerze]

Po wykonaniu czynności procesowych 40-latek trafił do zakładu karnego, gdzie odbywa orzeczoną karę pozbawienia wolności. Sprawca działał w warunkach recydywy i wszystkich przestępstw dopuszczał się będąc pod działaniem alkoholu.

Na podstawie zebranego materiału dowodowego prokurator, jeszcze przed odbyciem kary pozbawienia wolności zastosował wobec podejrzanego mężczyzny, środek zapobiegawczy w postaci dozoru policji oraz zakazu zbliżania się i kontaktowania z pokrzywdzonymi.

Źródło: KMP Tarnobrzeg

Udostępnij

Możliwość dodawania komentarzy nie jest dostępna.