Gra miejska i warsztaty wielkanocne z Sandomierskim Centrum Kultury - Tygodnik Nadwiślański
sobota, 2 lipca
reklama

Gra miejska i warsztaty wielkanocne z Sandomierskim Centrum Kultury

0

Na grę miejską oraz warsztaty rodzinne zaprasza w najbliższych dniach mieszkańców miasta Sandomierskie Centrum Kultury. Ich wspólnym motywem są święta wielkanocne.

Gra Miejska „W poszukiwaniu wielkanocnego króliczka” odbędzie się w czwartek, 14 kwietnia w Parku Saskim. Na dzieci w wieku 6-10 lat będą czekały: wyzwania zręcznościowe i manualne, rozwiązywanie zagadek i rebusów oraz poszukiwanie czekoladowych pisanek, któremu będzie towarzyszyć myśl „ile zbierzesz, tyle zabierzesz”. Udział w grze jest bezpłatny. Będzie ona trwała około godziny i przeprowadzona zostanie w dwóch turach – o godzinie 10 i 12. Warunkiem uczestnictwa dziecka w wydarzeniu jest wypełnienie i przesłanie drogą e-mailową formularza znajdującego się na stronie: www.sandomierz.travel. Szczegółowe informacje można uzyskać pod numerem tel.: 15 644 61 05. Liczba miejsc jest ograniczona.

Tego samego dnia w Dworku Koćmierzów odbędą się Wielkanocne Warsztaty Kulinarne. Dzieci i dorośli będą wspólnie piec baranki i kolorowe króliczki do wielkanocnego koszyczka. Pierwsza grupa rozpocznie zajęcia o godzinie 13, zaś dwie następne o 15 i 17. Koszt uczestnictwa wynosi 15 złotych. Zapisy przyjmowane są: e-mailowo, można je przesyłać na adres: dworek@esceka.pl (telefon: 604 684 143)/

Kolejny cykl warsztatów zaplanowany jest na piątek,15 kwietnia. Ich tematem przewodnim są jajka i różne techniki ich dekoracji – od tradycyjnego i misternego malowania woskiem, przez kolorowanie barwnikami (spożywczymi, które można kupić w sklepie, ale i łupinami cebuli), aż do szybkich współczesnych metod (folijki termokurczliwe).

Rodzinne malowanie będzie odbywać się w Porcie Kultury od godziny 9 do 12 oraz w Dworku Koćmierzów od 13 do 17. Warsztaty są bezpłatne, należy jednak przynieść ze sobą własne jajka, najlepiej ugotowane na twardo i zabezpieczone w wytłaczance. Zapisy: e-mail: dworek@esceka.pl; telefon: 604 684 143.
Rodzinne warsztaty zdobienia jajek techniką decoupage zostaną przeprowadzone w OPAK-u o godzinie 10.30 i 13. Koszt uczestnictwa w nich to 15 złotych, Zapisy prowadzone są pod numerem telefonu: 604 684 128.

Liczba miejsc na wszystkie zajęcia jest ograniczona.

 

 

Możliwość dodawania komentarzy nie jest dostępna.