Harcerze rządzili Tarnobrzegiem. ZDJĘCIA!

1

DSC_0466 (Medium)Za nami już dwudziesta jubileuszowa edycja Ogólnopolskiego Festiwal Piosenki Harcerskiej „Śpiewograniec”!

Zapraszamy do obejrzenia galerii zdjęć z imprezy: Jubileuszowy Śpiewograniec

Pierwszy „Śpiewograniec” zorganizowano w Tarnobrzegu w 1989 roku. Przez ostanie lata festiwal gościł także w Janowie Lubelskim i Stalowej Woli. Robert Kędziora – członek konkursowego jury i jeden z organizatorów imprezy jej początki wspomina tak: – Po festiwalu w … w … roku grupa zapaleńców stwierdziła, że chce zrobić coś takiego w Tarnobrzegu. Ja byłem wtedy komendantem szczepu „Isgus”.. Razem z Mańkiem Dziubą stwierdziliśmy, siłami tutejszych harcerzy, spróbujemy podjąć się tego wyzwania. To właśnie ta ekipa, działająca przy Szkole Podstawowej numer 10, została organizatorem pierwszego „Śpiewograńca”.

W pierwszym festiwalu wzięło udział około 200 harcerzy i harcerek, w kolejnym już ponad 320. W tym roku chęć udziału w imprezie zgłosiło 21 zespołów, z czego 18 wystartowało w konkursie i na scenie prezentowało swoje umiejętności wokalne. W sumie w Tarnobrzegu pojawiło się około 240 harcerzy z całej Polski, między innymi z Nidzicy, Legionowa czy Rzeszowa.

Relacja z imprezy w papierowym wydaniu TN.

Share.

1 komentarz