Historyczna chwila dla Gorzyc. Ruszył żłobek [zdjęcia]

0
Showing 1 of 15

1 września 20 maluchów rozpoczęło “naukę” w  Samorządowym Żłobku w Gorzycach. To historyczna chwila. Do tej pory bowiem w gminie Gorzyce nie było takiej instytucji.

To był mój priorytet, aby stworzyć żłobek w naszej gminie. Cieszę się, że się udało. Mam nadzieję, że najmłodsi zaadoptują się w nowej placówce, a dzięki temu rodzice będą mogli szybciej wrócić na rynek pracy – podkreśla Leszek Surdy, wójt gminy Gorzyce.

Na realizację żłobka w Gorzycach, gmina pozyskała fundusze z dwóch źródeł. Pierwszy strumień pieniędzy popłynął z Wojewódzkiego Urzędu Pracy w Rzeszowie. Końcem 2019 roku została podpisana umowa o dofinansowanie projektu pod nazwą „Utworzenie żłobka w gminie Gorzyce”, zaś drugi z programu Ministerstwa Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej „Maluch+”. Łącznie na utworzenie żłobka gorzyccy urzędnicy z zewnętrznych źródeł pozyskali ponad 1 mln 360 tys. zł, z czego wkład własny finansowy to prawie 161 tys. zł, a niefinansowy to 75 tys. zł.

Na potrzeby żłobka zaadoptowano część pomieszczeń Szkoły Podstawowej nr 2 w Gorzycach. Dobudowano wiatrołap wraz z wózkownią oraz utworzono plac zabaw.

Do dyspozycji maluchów są dwie sale – zabaw i odpoczynku. Sale są wentylowane i odpowiednio klimatyzowane. W sali zabaw jest zamontowana podłoga interaktywna, znajduje się tu również całe mnóstwo kolorowych, atestowanych zabawek edukacyjnych.

Placówką kieruje dyrektor Katarzyna Juda, dziećmi zajmuje się 4 opiekunki, zaś o porządek dba dodatkowo jeszcze 2 panie.

A tak to wygląda (żłobek w Gorzycach – 15 zdjęć):

Showing 1 of 15
Share.

Leave A Reply