Hodowcy gołębi pocztowych podsumowali w Tarnobrzegu sezon [zdjęcia] - Tygodnik Nadwiślański
niedziela, 27 listopada
reklama

Hodowcy gołębi pocztowych podsumowali w Tarnobrzegu sezon [zdjęcia]

3
1 z 10

Tarnobrzeski oddział Polskiego Związku Hodowców Gołębi Pocztowych należy do najlepszych i najbardziej aktywnych w regionie. Pasjonaci pierzastych lotników podsumowali rok 2022. Było to też okazją do uhonorowania najlepszych hodowców.

 – Sezon był trudny, bo ze względu na wojnę na Ukrainie notowaliśmy wzmożony ruch lotniczy, a do tego dużo bardziej intensywną pracę stacji radarowych, które zaburzają wewnętrzną lokalizację u gołębi. Mimo tego, udało się przeprowadzić wiele lotów – mówi Leszek Konieczny, prezes tarnobrzeskiego oddziału PZHGP.

Najlepszy w oddziale gołąb, a w zasadzie gołębica, należąca do L. Koniecznego, ukończyła wszystkie 13 lotów, w których startowała – włącznie z tymi najdłuższymi, na dystansie powyżej 1300 km

Najwięcej pucharów za osiągnięcia swoich gołębi otrzymał w tym roku Janusz Małkowicz z Przyszowa. Podczas zakończenia sezonu uhonorowano także 50 lat przynależności do PZHGP Eugeniusza Pawłowskiego.

W sumie hodowcy zrzeszeni w tarnobrzeskim oddziale mają zarejestrowanych przeszło 12 tysięcy gołębi – zarówno dorosłych, jak i młodych. Ceny niektórych z nich przekraczają 100 tys zł.

W podsumowaniu sezonu, oprócz samych hodowców, uczestniczyli m.in. prezydent Tarnobrzega Dariusz Bożek, starosta tarnobrzeski Jerzy Sudoł, wójt gminy Łoniów Szymon Kołacz i wójt gminy Grębów Kazimierz Skóra.

1 z 10

3 komentarze

  1. wstyd Panie Prezydencie. Wstyd dla powagi Urzędu i funkcji. Co będzie następne, spotkanie z filatelista mi czy hodowcami trzody chlewnej?

Zostaw odpowiedź