Huczne otwarcie obwodnicy Stalowej Woli i Niska [zdjęcia] - Tygodnik Nadwiślański

Huczne otwarcie obwodnicy Stalowej Woli i Niska [zdjęcia]

2

Z pompą, bez przecinania szarf, ale z pokropkiem do użytku została oddana droga obwodowa Stalowej Woli i Niska. Nie wszędzie jeszcze można nią dojechać, to już na pewno zmniejszy korki w centrum Stalowej Woli i po części już w Nisku. Nowy asfalt ma 15,3 km długości i kosztował prawie 300 mln zł. Konsorcjum Mostostal Warszawa i Acciona Construction budowało obwodnicę równo dwa lata.

Obwodnica jest fragmentem przebiegającej przez oba miasta DK 77 i dokończeniem wybudowanego kilkanaście lat wcześniej pierwszego odcinka obwodnicy. Jest to droga jednojezdniowa dwupasmowa klasy GP, czyli przeznaczona dla ruchu przyspieszonego. Została poprowadzona wzdłuż lewego brzegu Sanu. Na nowej trasie jest pięć nowych rond, prawie kilometrową estakadą wiedzie obok Elektrowni Stalowa Wola, mostem pokonuje rzekę Barcówkę i wiaduktem nad linią kolejową 66 Stalowa Wola – Zwierzyniec. Kolejno krzyżuje się z obecną DK 19 (Rzeszów – Lublin) i kończy na budowanym rondzie pod Rudnikiem n. Sanem, gdzie włączy się do budowanej jeszcze ekspresowej drogi S19.

Zobacz także:
– Gorzyce. Druhowie i ratownicy medyczni walczyli o życie 70-latka. Mężczyzna niestety zmarł

Nie został jeszcze dokończony łącznik obwodnicy z Niskiem, co ma nastąpić latem. Oddanie obwodnicy było okazją do fety, na którą do Stalowej Woli przyjechali parlamentarzyści, ministrowie, włodarze województwa i gmin zainteresowanych oraz wykonawcy. Uroczystość w okolicach Galerii VIVO! zainteresowała wielu stalowowolan, na co wpływ na pewno miał fakt, że sobota była pierwszym dniem bez masek na wolnej przestrzeni. Asfalt nowej obwodnicy sprawdzili najpierw kolarze ze stalowowolskiej grupy Voster ATS. Po nich z kilometrami nowej drogi zmierzyli się biegacze, a na koniec wyjechała masa krytyczna wszystkiego, co jeździ; od rolek, przez rowery, na ciężkich samochodach kończąc.

Udostępnij

2 komentarze

  1. A w Tarnobrzegu po 30 latach zrobili przystanek na PKP i durne Echo dna się o tym rozpisuje mlaskając i pałając nad tym faktem z zachwytu.

Zostaw odpowiedź