Ile zapłacimy za śmieci w 2013?

0

DSC_2348 (Medium)W połowie grudnia podczas nadzwyczajnego posiedzenia tarnobrzeska rada miasta dyskutowała na temat nadchodzących zmian w zasadach odbioru śmieci od mieszkańców.

Radni Tomasz Lenard i Józef Motyka nową ustawę, która ma regulować kwestie wszystkie związane z odbiorem odpadów nazwali bublem. Przekonywali, że tarnobrzeska rada, wzorem kilku innych samorządów, nie powinna przyjmować uchwał dotyczących narzuconych przez nią kwestii. Dziwili się także, że tak ważnego tematu nie poddano pod konsultacje społeczne.

Miało być lepiej, a jest gorzej i drożej – mówił Tomasz Lenard. – Zajmując się tym tematem będziemy marnować czas. Z informacji, które posiadam wynika bowiem, że te przepisy będą zmieniane, a wejście w życie tej ustawy przesunięte zostanie na początek 2015 roku.

T. Lenard dziwił się, że z treści uchwał, nad którymi mieli glosować radni wynika, że za większe niż dotychczas pieniądze (6,92 zł od osoby dziś płacą lokatorzy Tarnobrzeskiej Spółdzielni Mieszkaniowej, a według propozycji miałoby to być 10 lub 15 zł) śmieci mają być wywożone rzadziej (nie 5 czy nawet 6 razy w tygodniu – jak dziś w TSM, a 3).

 Więcej w papierowym wydaniu TN.

Share.

Comments are closed.