Intensywne ćwiczenia wojskowe na nowodębskim poligonie oraz w Radomyślu nad Sanem [zdjęcia] - Tygodnik Nadwiślański
środa, 29 czerwca
reklama

Intensywne ćwiczenia wojskowe na nowodębskim poligonie oraz w Radomyślu nad Sanem [zdjęcia]

2
1 z 1

W drugiej połowie marca na poligonie w Nowej Dębie oraz w Radomyślu nad Sanem miało miejsce szkolenie, w ramach którego żołnierze 3. Niżańskiego Batalionu Inżynieryjnego oraz Narodowych Sił Rezerwowych (NSR) doskonalili swoje umiejętności zgodnie z przeznaczeniem.

Szkolenie poligonowe rozpoczęło się 15 marca przyjęciem żołnierzy Narodowych Sił Rezerwowych. W pierwszym dniu po przybyciu do jednostki żołnierzom wykonano badanie na obecność koronawirusa COVID – 19. Po negatywnym wyniku badania przystąpiono do realizacji zajęć specjalistycznych.

Szkolenie realizowane było na obiektach szkoleniowych OSPWL DĘBA – Przeprawa wodna „ŁĘG” oraz w Radomyślu nad Sanem, gdzie realizowano zajęcia praktyczne z użyciem specjalistycznego sprzętu inżynieryjnego.

Żołnierze pod dowództwem mjr Adama Bogusza doskonalili swoje umiejętności podczas realizacji zadań wsparcia inżynieryjnego oraz obsługi sprzętu będącego na wyposażeniu pododdziałów w zróżnicowanych warunkach terenowych i atmosferycznych, ograniczonej widoczności zgodnie z przeznaczeniem, specyfiką
i wyposażeniem.

Szkolenie poligonowe obejmowało m.in.:
1) Organizowanie i utrzymywanie przepraw desantowych z wykorzystaniem PTS i ŁD.
2) Przygotowywanie i utrzymywanie dróg oraz budowę mostów z wykorzystaniem elementów mostu DMS – 65.
3) Współdziałanie pomiędzy poszczególnymi pododdziałami podczas realizacji zadań wsparcia inżynieryjnego.
4) Wykonywanie strzelań z broni etatowej oraz rzut granatem.

Dowódca batalionu ppłk Radosław Podolski podsumowując przebieg i realizację szkolenia poligonowego podkreślił jak ważne jest to szkolenie zarówno dla żołnierzy jak i całego społeczeństwa. Dzięki, nim doskonalone są umiejętności żołnierzy, którzy są zawsze gotowi do realizacji działań zgodnie z przeznaczeniem niosąc pomoc społeczeństwu.

Fot. ppor. Kamila Kopernik & st. chor. szt. Ryszard Zemła

1 z 1

2 komentarze

  1. Pora nauczyć żołnierzyków survivalu. Jak sobie radzić w terenie samodzielnie. Jak zdobyć żywność, jak przygotować spanko, jak się kryć przed nieprzyjacielem i swoim przełożonym ;-)), jak rozpalić ognisko, jakiego drzewa wolno użyć a jakiego nie, bo za bardzo dymi i zdradza kryjówkę. Jak się chronić przed kleszczami, bo tego wszędzie pełno a wojaki to w terenie działają. Czekam na info o takich szkoleniach.