Jacuzzi ogrodowe – dlaczego warto je posiadać?

0

Jacuzzi ogrodowe to marzenie wielu osób, które wiedzą jak duże korzyści mogą płynąć z jego użytkowania. Relaksujące kąpiele we własnym ogrodzie mają nie tylko odprężające, ale także lecznicze działanie. Pomagają także w redukcji stresu. Nic więc dziwnego w tym, że jacuzzi ogrodowe staje się elementem wyposażenia coraz większej ilości przydomowych działek i tarasów. 

Jacuzzi ogrodowe – jakie są jego największe zalety?

Kąpiele w jacuzzi opierają się na technologii hydromasażu, dzięki czemu mogą nam przynieść wiele korzyści. Hydromasaż od lat jest  stosowany w sanatoriach i innego rodzaju ośrodkach zajmujących się leczeniem różnych schorzeń. Tymczasem jacuzzi ogrodowe daje nam możliwość skorzystania z leczniczych właściwości wodnego masażu na własnej działce. Już kilkunastominutowa kąpiel pozwala na odczucie relaksu i odprężenia, co jest niezwykle ważne zwłaszcza dla osób prowadzących bardzo intensywny tryb życia. Jacuzzi ogrodowe to dobry sposób na odpoczynek zarówno dla osób pracujących w pozycji siedzącej, jak stojącej. Bicze wodne mają bowiem bardzo dobry wpływ na kręgosłup. Ponadto mogą one również redukować cellulit, a nawet tkankę tłuszczową. Jacuzzi ogrodowe ma jednak znacznie więcej zalet.

1. Produkcja endorfin – podczas kąpieli w jacuzzi odczuwamy przyjemność. Jest to spowodowane wydzielaniem się hormonów szczęścia, które pozwalają chociaż na chwilę zapomnieć o problemach i poczuć odprężenie.

2. Dobry wpływ na układ krążenia – korzystanie z jacuzzi może przyczynić się do poprawy krążenia w organizmie. Osoby, które zmagają się z dolegliwościami ze strony serca powinny jednak pamiętać o tym, aby przed rozpoczęciem kąpieli w jacuzzi skonsultować się z lekarzem. Podobnie powinny postąpić również osoby cierpiące na żylaki, duszności, bądź chorujące na cukrzycę.

3. Redukcja obrzęków – jacuzzi może mieć zbawienny wpływ na obrzęki, np. nóg. Jest ono szczególnie polecane sportowcom i osobom zmagającym się z różnego rodzaju urazami i kontuzjami, którym towarzyszy uciążliwa opuchlizna.

4. Domowe SPA – jacuzzi ogrodowe to rodzaj domowego SPA. Dzięki regularnym kąpielom w jacuzzi nasza skóra jest bardziej ukrwiona, a cera wygląda na młodszą i mniej zmęczoną.

5. Właściwości ujędrniające – wodny masaż, którego doznajemy podczas kąpieli w jacuzzi ma bardzo dobre właściwości ujędrniające. Taka kąpiel może poprawić sprężystość naszej skóry, a nawet wzmocnić nasze mięśnie.

6. Sposób na migreny – częste korzystanie z jacuzzi może przyczynić się do zmniejszenia bólu głowy, a nawet zminimalizować ryzyko migren.

7. Obcowanie z naturą – odpowiednio ustawione jacuzzi sprzyja obcowaniu z naturą, co ma dobry wpływ na funkcjonowanie całego organizmu i jeszcze bardziej wzmacnia uczucie odprężenia.

8. Lepszy metabolizm –  stałe korzystanie z jacuzzi ogrodowego może przyczynić się do polepszenia jakości procesów metabolicznych zachodzących w organizmie.

9. Sposób na bezsenność – ciepłe kąpiele sprzyjają rozluźnieniu. Osoby, które zmagają się z bezsennością powinny rozważyć korzystanie z jacuzzi zwłaszcza przed snem, co pomoże się im wyciszyć  i walczyć z tą uciążliwą dolegliwością.

10.  Oszczędność – jacuzzi ogrodowe to inwestycja, która zwróci się nie tylko w postaci pozytywnego wpływu na organizm, ale także w postaci materialnej. Korzystanie z zabiegów masażu wodnego w aquaparkach, czy innych ośrodkach wypoczynkowych wiąże się z każdorazowym wniesieniem opłaty. Po zakupie jacuzzi możemy korzystać z niego tyle razy ile chcemy i to tuż obok domu, co  w dłuższej perspektywie czasowej znacznie zmniejsza nasze wydatki. Ceny jacuzzi ogrodowego znajdziesz tutaj.

Jacuzzi ogrodowe – miejsce integracji z rodziną i przyjaciółmi

Jacuzzi ogrodowe może stać się główną atrakcją letnich imprez. Organizacja kąpieli w jacuzzi okraszonej lampką szampana i truskawkami z pewnością spotka się z aprobatą naszych gości. Imprezy przy jacuzzi można połączyć z bardzo popularnymi w ostatnim czasie garden party. Warto wiedzieć, że takie jacuzzi można umieścić nie tylko na trawie, ale także np. na niskim tarasie, dzięki czemu komfort korzystania będzie jeszcze większy. Jacuzzi ogrodowe to bardzo uniwersalne urządzenie, które można bardzo łatwo zaaranżować i ustawić właściwie wszędzie. Dobrym pomysłem może być umieszczenie go pod altanką, dzięki czemu nawet lekki deszcz nie będzie wstanie popsuć zaplanowanego wcześniej przyjęcia. Wspólne kąpiele w jacuzzi mogą stać się okazją nie tylko do relaksu, ale także do długich rozmów, które stanowią podstawę integracji.

Jacuzzi ogrodowe – nie tylko na lato

Decydując się na zakup jacuzzi ogrodowego warto wiedzieć, że można z niego korzystać nie tylko latem, ale także zimą. To duża zaleta w porównaniu do basenu, który służy nam tylko w trakcie najcieplejszych miesięcy w roku. Ciepłe kąpiele w otoczeniu śniegu mogą być niesamowitym przeżyciem i wbrew pozorom mogą mieć bardzo dobry wpływ na nasze zdrowie. Zimą należy jednak pamiętać o tym, aby jacuzzi było ustawione jak najbliżej domu, dzięki czemu po wyjściu z wody będziemy mogli szybko przemieścić się do ciepłego miejsca. Gdy temperatury spadają poniżej zera, jacuzzi ogrodowe powinno być stale podłączone do prądu i przykryte osłoną termiczną. Dzięki temu do wody nie dostaną się żadne zanieczyszczenia. Korzystanie z jacuzzi zimą może przyczynić się do podniesienia odporności organizmu i zwiększenia naszej witalności.

Materiał udostępniony dzięki współpracy z firmą Hydrosan.eu

Artykuł sponsorowany

Share.

Comments are closed.