reklama
Jak rozpoznać znakowanie sitodrukiem? - Tygodnik Nadwiślański
sobota, 13 sierpnia
reklama

Jak rozpoznać znakowanie sitodrukiem?

0

Znakowanie produktów metodą sitodruku to rozwiązanie, które od wielu lat sprawdza się między innymi w branży odzieżowej. Gwarantuje trwałość, wysoką jakość, a także nieskazitelny wygląd przez długi czas. Jak rozpoznać ten rodzaj nadruku, co wyróżnia sitodruk na tle innych popularnych technik nadruku?

Sitodruk – co to jest?

Na początku warto odpowiedzieć na pytanie: sitodruk, co to takiego? W skrócie to znana od wieków metoda oznakowania między innymi odzieży, ale też innych materiałów. W technice tej stosuje się specjalistyczne naświetlone sita oraz różnego rodzaju farby, takie jak:

  • wodne;
  • fluorescencyjne;
  • metalizowane;
  • puchnące;
  • plastizolowe;
  • wywabowe.

Ten sposób oznakowania wykorzystuje paletę barw Panteone. To znaczy, że każdy kolor tworzony jest od podstaw zgodnie z pierwotną recepturą. Dodatkowo ilość potrzebnej farby wylicza precyzyjny program komputerowy, co daje pewność, że dobrane proporcje względem powierzchni są idealne.

Druk sitowy – na jakich materiałach sprawdza się lepiej i jak o niego dbać?

Sitodruk ma bardzo szerokie zastosowanie między innymi do znakowania ceramiki, szkła, tworzyw sztucznych oraz papieru. Do tego świetnie zdaje również egzamin jako technika znakowania odzieży np. poliestru i bawełny. Rewelacyjnie nadaje się do zadrukowywania niewielkich, ale też dużych płaszczyzn.

Ten rodzaj oznakowania zastosowany na ubraniach wymaga odpowiedniej pielęgnacji, ponieważ należyta ochrona przekłada się bezpośrednio na trwałość produktu. Dobrą praktyką jest zarówno pranie, jak i prasowanie koszulek, bluz albo spodni na lewej stronie. Warto również nie przekraczać maksymalnej temperatury prania 40 stopni oraz 600 obrotów na minutę. Co więcej, najlepiej nie stosować mocnych środków chemicznych i nie suszyć strojów w automatycznych suszarkach.

Druk sitowy – jak go rozpoznać?

Sitodruk nakłada się poprzez przetłaczanie farby bezpośrednio na znakowany produkt. Ponadto równomierne rozprowadzenie barwnika za pomocą maszyny przez małe oczka sprawia, że kolor jest nie tylko wyrazisty, lecz także perfekcyjnie rozłożony na powierzchni.

W przypadku tej techniki można uzyskać unikalne efekty specjalnie. Na przykład nadruk wypukły, fluorescencyjny bądź wyjątkowo estetyczny efekt szkła. Z tego powodu nawet z dużej odległości na ulicy sitodruk łatwo rozpoznać na odzieży. Po więcej informacji zapraszamy na https://www.reflect.pl/sitodruk.html.

Sitodruk – co wyróżnia tę metodę?

Tego typu nadruk sitowy wyróżnia wyjątkowa trwałość oraz odporność na uszkodzenia mechaniczne. W przypadku, gdy jest zastosowany na odzieży, wytrzyma nawet do 150 prań bez utraty na jakości. Nadaje się zarówno do druku wielokolorowego, jak i gradientów.

Co więcej, to najtańsza ze wszystkich dostępnych metod na rynku i jej produkcja opłaca się już od 30 sztuk. Dlatego też to idealny sposób do znakowania odzieży roboczej bądź reklamowej. To także bardzo dobra opcja druku dla osób, które marzą o stworzeniu własnej, unikalnej kolekcji ubrań. Druk sitowy zapewnia doskonały efekt wizualny oraz wytrzymałość na najwyższym poziomie niezależnie od powierzchni.

Materiał zewnętrzny

Możliwość dodawania komentarzy nie jest dostępna.