Jak wybrać najlepszą czarną farbę do włosów? - Tygodnik Nadwiślański
reklama

Jak wybrać najlepszą czarną farbę do włosów?

0

Farbowanie włosów na ciemny kolor nie sprawdzi się u każdego. Warto pamiętać o dopasowaniu odpowiedniego koloru farby do typu urody. Aktualnie dostępne są kosmetyki, które występują w tak szerokiej gamie kolorystycznej, że każdy może znaleźć coś dla siebie. Na co warto zwrócić uwagę, jeżeli jednak interesuje nas czarna farba do włosów?

Czarne włosy – komu pasują i jak wygląda pielęgnacja?

Ciemne kolory włosów idealnie sprawdzają się u osób, których cera zazwyczaj wygląda dobrze. Niestety – chociaż czarny kolor ubrań pomaga nam ukryć pewne niedoskonałości, to jednak w przypadku twarzy bywa zazwyczaj zupełnie inaczej. Czarny kolor lepiej sprawdzi się również u osób ze szczupłą, pociągłą twarzą. Dodatkowo czarna farba do włosów to coś, co pokochają panie o bardzo wydatnych rysach twarzy, które chcą je bardziej podkreślić. Czarny to kolor, który perfekcyjnie sprawdzi się także przy naturalnie ciemnej oprawie oczu.

 

Codzienna pielęgnacja włosów farbowanych może wydawać się skomplikowana. Musimy pamiętać, że każde farbowanie, to ingerencja w strukturę włosa. W takim przypadku zmienić może się jego porowatość oraz podatność na stylizowanie. Tutaj równie istotne jest też stosowanie takich kosmetyków, które pomogą nam zachować bardzo intensywną, ciemną barwę. O czym konkretnie mowa? Dostępne są między innymi szampony, które zapobiegają wypłukiwaniu pigmentu. Czarne włosy są też podatne na niekorzystne działanie promieni słonecznych, stąd też zaleca się regularnie aplikować mgiełki z filtrem UV o każdej porze roku.

 

Jaka czarna farba do włosów będzie najlepsza?

Najlepsza czarna farba do włosów to taka, która możliwie szybko pokryje całe włosy oraz nada im intensywnego i głębokiego koloru. Dodatkowo nie może być to kosmetyk, który straci swoje właściwości niedługo po farbowaniu. Matowe, wyblakłe, ciemne odcienie nigdy nie prezentują się dobrze. Aktualnie mamy do wyboru przeróżne rodzaje farb – począwszy od tych, które zapewniają nam trwałą koloryzację, jak i tych, które spłukują się wraz z kolejnymi myciami.

 

Wybór produktu warto zacząć od poznania składu. Dzisiaj coraz rzadziej stosuje się te kosmetyki, które zawierają amoniak. W zbyt dużym stężeniu może on uszkadzać strukturę włosa. Warto jednak pamiętać, że dostępne technologie i badania dają nam mnóstwo możliwości, dzięki czemu stosowane substancje aktywne są po prostu bezpieczne. Ciekawym rozwiązaniem może być co prawda henna, jednak nie do końca wiemy, jakiego efektu możemy się spodziewać. Klasyczna, drogeryjna czarna farba do włosów jest w stanie zapewnić nam efekt przybliżony do tego, jaki obiecuje nam producent (podpowiedź znajdziemy najczęściej na opakowaniu).

 

Czarna farba do włosów – o czym warto pamiętać?

Niewiele osób pamięta o tym, aby przed pierwszym farbowaniem z wykorzystaniem nowej farby wykonać próbę uczuleniową. W ten sposób upewnimy się, że nie zareagujemy źle na któryś ze składników. Tyczy się to zarówno tych produktów, które nie zawierają amoniaku, jak i naturalnych (na przykład henny). Takiej próby należy podjąć się przynajmniej 24 godziny przed tym, zanim zdecydujemy się zaaplikować kosmetyk na całe włosy. W jakim miejscu nakładamy farbę? Może to być m.in. nadgarstek lub fragment skóry za uchem.

 

Czymś, o czym także nie należy zapominać, jest fakt, że czarna farba do włosów bardzo często mocno barwi skórę. Aby temu zapobiec, wiele osób sięga po klasyczny, tłusty krem, którym smaruje obszar tuż przy linii włosów. To niezawodny sposób, który pomaga nam zoszczędzić czas podczas zmywania produktu. Kolejną ważną kwestią jest barwienie wody. O ile podczas samego farbowania nie jest to zbyt uciążliwe i każda farba może delikatnie się wypłukiwać, to jednak w przypadku czarnego koloru zdarza się to częściej. Należy więc unikać sytuacji, gdy w pierwszych dniach nasze włosy ulegną zmoczeniu w momencie, gdy mamy na sobie jasne ubranie. Jeżeli nasze naturalne włosy są bardzo jasne, to konieczne będzie regularne farbowanie – zwłaszcza gdy szybko pojawiają się odrosty.

Materiał zewnętrzny

Udostępnij

Możliwość dodawania komentarzy nie jest dostępna.