Jak zapobiegać samobójstwom? Kampania Sandomierskiego Centrum Zdrowia Psychicznego już w najbliższą niedzielę - Tygodnik Nadwiślański
środa, 30 listopada
reklama

Jak zapobiegać samobójstwom? Kampania Sandomierskiego Centrum Zdrowia Psychicznego już w najbliższą niedzielę

1

Kampania edukacyjno-informacyjna pod hasłem: „Nie jesteś sam – Życie warte jest rozmowy” odbędzie się w najbliższą niedzielę, 11 września, na Starym Mieście w Sandomierzu. Organizuje ją Sandomierskie Centrum Zdrowia  Psychicznego, działające przy Szpitalu Specjalistycznym Ducha Świętego.

Wydarzenie zostało przygotowywane  w ramach obchodzonego 10 września Światowego Dnia Zapobiegania Samobójstwom. Inicjatorzy przytaczają dane Komendy Głównej Policji: ubiegły rok przyniósł kolejny wzrost liczby zamachów samobójczych, drastyczny  wśród dzieci i nastolatków poniżej 18. roku życia – aż 1496 młodych ludzi podjęło próbę samobójczą, 127 z nich zmarło. Dane te oraz własne obserwacje skłoniły pracowników centrum do podjęcia działań mających na celu zmniejszenie liczby osób, które w sytuacji kryzysowej decydują się na odebranie sobie życia.

Każdy, kto przyjdzie na Rynek 11 września w  godzinach od 10 do 18, w namiocie oznaczonym logo szpitalnej placówki będzie miał możliwość porozmawiania z psychologiem, będzie mógł uzyskać informacje, gdzie zwrócić się o pomoc, a także zapoznać się z pracą psychologa, psychoterapeuty i psychiatry. W południe w Ratuszu odbędzie się panel dyskusyjny, podczas którego przedstawiciele instytucji zaangażowanych w pracę z ludźmi dorosłymi, dziećmi i młodzieżą będą mogli wymienić się pomysłami oraz informacjami dotyczącymi wprowadzenia w życie możliwych działań promujących dbanie o zdrowie psychiczne.

Jeden komentarz

  1. Brawo-dobrze że takie akcje społeczne są organizowane,w końcu dzieci,młodzież i osoby dorosłe unikną może podjęcia skutecznej próby samobójczej-w końcu psychiatrzy,psycholodzy,psychoterapeuci są po to że by pomóc a nie udawać że osoba nie ma problemu i zostawiać ją samą sobie na………katorgę losu i próby…………..skutecznej.